Sisukord
Korvpall
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada

3 min lugemist
Jaak Salumets ja George Jakson kümme aastat tagasi Kalevi võidu 15. aastapäeva mängul. FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Täna 25 aastat tagasi Eesti ühe emotsionaalseima spordivõidu – Tallinna Kalevi korvpallimeeskonna Nõukogude Liidu meistritiitli – sepistanud treener Jaak Salumets ei kavatse tähtpäeva erilisel kombel tähistada. See ei tähenda aga, et legendaarsel treeneril oleks toonasest saavutusest ükskõik. Kaugel sellest, ta mõtleb kuldsetele hetkedele tihti.

Tellijale Tellijale

«Selle tiitli võitmine oli Eesti korvpalli tipphetk, mis jätkus aasta hiljem Euroliigas mängimise ja 1993. aastal EMil 6. koha võitmisega,» sõnab Salumets. «Selles meeskonnas mänginud koosseis tegi ära võimsa asja!»

Salumets ei piirdu vaid oma võidumälestuste hellitamisega. Tippkorvpallist tagasi tõmbunud, ent meelisala tegemisi endiselt tähelepanelikult jälgiv 67-aastane mees tõdeb, et veerandsada aastat tagasi saavutatud võitu ei osatud korvpalli hüvanguks õigesti kasutada.

«Selle pealt oleks pidanud Eesti korvpalli edasi ehitama ja tööd tegema. Meil aga löödi mängijad laiali ja järelkasvu peale ei mõteldud,» lausub ta. «Lisaks otsustati spordisüsteemi muuta ning see pani omakorda suure paugu. Sellest ei pääsenud ka korvpall. Arvati, et klubid hakkavad mängijaid kasvatama ning TSIK ehk praegune Audentes unustati ära. Kuid just see kool tootis ka meistriks tulnud põlvkonna. Need on asjad, millele ma selle võiduga seoses mõtlen.»

05.05.2016 07.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto