Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st

1 min lugemist
Belgia sõdurid patrullimas Brüsseli Molenbeeki linnaosas. FOTO: SCANPIX

Olgu see Pearl Harbour, 9/11 või Pariisi rünnakud – iga suuremat julgeolekulist läbikukkumist on saatnud hilisemad paljastused hoiatustest, mida asjaomased isikud eirasid, kirjutas hiljuti Saksamaa Marshalli Fondi analüütik Michael Leigh.

Tellijale Tellijale

Nende sõnadega kaitses Leigh märtsi lõpus terrorirünnakute ohvriks langenud Belgiat süüdistuste eest, justkui oleks seal tegu nn läbikukkunud riigiga, mida võiks võrrelda Iraagi või Süüriaga. Ta meenutab ka 1984. aastat Ühendkuningriigis, kus julgeolekuteenistustel ei õnnestunud vaatamata eelnenud vihjetele ära hoida IRA terrorirünnakut Briti konservatiivse partei kongressile, kust toonane peaminister Margaret Thatcher napilt eluga pääses.

Leigh toob välja ka Prantsusmaa linnaasjade ministri Patrick Kanneri sõnad, mille kohaselt on tema riigis sadakond Molenbeekiga sarnast omavalitsust. Ta nendib, et nii neis kui mitmel pool Belgias jätab soovida moslemite integreerimine põhiühiskonda. Samas jätab maksuerisuste ja väljaspool linna elamise tõttu Brüsseli olude parandamisse panustamata ka suur osa seal igapäevaselt töötavast hiiglaslikust rahvusvahelisest kogukonnast.

05.05.2016 07.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto