Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu

1 min lugemist
Miss Ungari Mlle Olly von Wlassics, kes esindas oma riiki Galvestoni iludusvõistlusel. FOTO: /TopFoto.co.uk

Roomast, 5. mail. Teatavasti peetakse käesoleval aastal Galvestonis, Ühisriikides ära rahvusvaheline iludusvõistlus, millest maailma kõige ilusamad naised osa võtavad.

Ühenduses seega avaldab Vatikaani ametliku häälekandja L'Osservatore Romano toimetaja krahv Dalla Torre tähendatud lehe veergudel pikema artikli, milles ta sarnase võistluse vastu ägedalt protesteerib. Lõikava irooniaga sisse soolatud artiklis jõuab Dalla Torre lõpuks otsusele, et modern naine kõigi oma võitude ja saavutuste peale vaatamata ikkagi rohkem kaotanud kui juure võitnud on, sest ta on taganenud oma loomulikust tagasihoidlikkusest ja toob oma elu õnne auahnusele ohvriks.

Seni arvas lihtne ajalehelugeja, kirjutab krahv, et maailma rahvaste palavamaks sooviks on sõjavõlgade küsimuse lahendamine võimalikult suurema vastutulelikkuse vaimus või soov teada, kas teisel pool ookeani elava rahva (s.o. Ameerika) avalik arvamine sisserändamise küsimuses järeleandlikumaks muutunud või ei, kas Ameerika arvamine värvilistest rassidest sama kõrge, südamlik ja suuremeelne (sic!) on, nagu minevikus, kas Monroe doktriin täiesti ühte langev evangeeliumi õpetusega: ära tee teistele seda, mida teised sulle ei pea tegema ja kas väevähenduse küsimus praktilisele alusele seatakse või mitte. Midagi sellist! Maailma rahvad ootavad põnevusega uue Priami poja tulekut, kelle ülesandeid täidab seekord «onu Sam».

6.05.1926

Seotud lood
    05.05.2016 07.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto