Sisukord
Sport
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud

2 min lugemist
Eesti paarisaeruline neljapaat Kaspar Taimsoo (vasakult), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä EMil pärast kokkupõrget kaatriga. FOTO: Fred Killing

Täna Brandenburgis sõudmise Euroopa meistrivõistlustel starti asuv Eesti neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo elas eile üle korraliku ehmatuse, kui trenni tehes põrgati kokku korraldajate kaatriga. Kui mehed ise jäid õnneks terveks, siis kehvemine läks alles eelmisel nädalal USAst saabunud uudsete Concept2 aerudega.

Tellijale Tellijale

Tootja uuringute kinnitusel võistlusrajal kahe- kuni kolmesekundilist ajalist võitu (senisest peenem aer annab edu väheneva tuuletakistuse arvelt) lubavad aerud on olümpiahooajal kuum kaup. Eestlased katsetavad uudseid sõiduvahendeid EMil võistlusolukorras esimest korda.

Administratiivsete möödarääkimiste tõttu juhtus eile EMi võistluspaigas aga nii, et korraldajate kaater sattus valel ajal valesse kohta ehk sportlaste treeningu ajal sõudjate alasse. Juhtunu eest võttis seejärel täielikult süü enda peale Rahvusvaheline Sõudeliit (FISA).

«Korraldajate kaater tegeles parasjagu reklaamplakatitega ning sõitis niimoodi ka sportlaste treeningalasse. Kuna sõudjad on paadis seljaga sõidusuunas, siis meie mehed ei näinud, et kaater oli neile ette sõitnud. Mehed panid kaatrile täie jõuga sisse,» kirjeldas juhtunut koondise peatreener Matti Killing. «Kokkupõrke tagajärjel on kaks paari uusi aere puruks. Lisaks rikuti täielikult ka meie treeningpäev.»

Kui eestlased tellisid neljapaadile uusi aere, siis USAst saabus Eestisse viis paari ehk tagavaraks oli ette nähtud üks paar. Seega on praeguses seisus üks komplekt sõiduvahendeid puudu. «FISA tunnistas, et tegemist oli nende kaatri ja nende eksimusega ning seega korvavad nemad ka kulud,» sõnas Killing. «Teinekord juhtub, et sõudjad eksivad ja sõidavad kuhugi otsa, kuid sellist korraldajate eksimust naljalt ette ei tule.» 

05.05.2016 07.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto