L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

London valis linnapeaks moslemi

Juhan Mellik
, reporter
London valis linnapeaks moslemi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sadiq Khan – vaesest peret pärit Londoni linnapea, järjekorras kolmas.
Sadiq Khan – vaesest peret pärit Londoni linnapea, järjekorras kolmas. Foto: Reuters/ScanPix

Suurbritannia pealinna Londoni elanikud valisid eile endale esimese lääneriikide metropolina moslemist meeri: Pakistani päritolu Sadiq Aman Khani.

Suurbritannias neljapäeval toimunud kohalike valimiste lõplikud tulemused selgusid eile pärast Postimehe trükkiminekut, kuid juba õhtupoolikuks oli selge, et Khan edestas oma põhikonkurenti – konservatiivide kandidaati Zac Goldsmithi – ning asub peagi aastal 2008 valitud ning praegu teist aega teeniva meeri Boris Johnsoni asemele. Temast saab kolmas Londoni linnapea pärast ametikoha loomist aastal 2000. Esimesena täitis seda rolli iseseisva kandidaadina valitud, kuid seejärel Tööpartei ridadesse asunud Ken Livingstone.

Võitlus ihaldusväärse ameti eest ei möödunud skandaalideta. Goldsmith ei hoidnud end konkurendi tausta kritiseerimisel tagasi. «Kas me tõesti anname maailma suurima linna neljapäeval Tööerakonna kätte, kes peab terroriste sõbraks?» pealkirjastas Goldsmith möödunud pühapäeval ajalehes Mail on Sunday ilmunud arvamusartikli.

Tagasi üles