Sisukord
Välismaa
Tänane leht
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv

2 min lugemist
FOTO: Scanpix/PA Wire/PA Images

Küsimus pole üksnes brittide seas läbi viidavas rahvaküsitluses, vaid erinevates ideaalides laiemalt. Euroopalik ideaal põhineb kaasaval demokraatial, inimõigustel ja ühiskondlikul kokkuleppel. Kuid hääletama läheb igaüks vastavalt oma arusaamadele ja maailmatunnetusele.

Tellijale Tellijale

See on demokraatia, mis teiste riikide ID-kaarte ei aktsepteeri, kus on inimõigused, mis kalduvad individualismi, ja kehtib ühiskondlik kokkulepe, mis tähendab sisuliselt abivajajatele suuremaid sotsiaalseid toetusi kui mitmel pool mujal Euroopas.

Brittide soov on olla vaba Euroopa kollektiivsest kontrollist. Aga kas see on võimalik? Ühendkuningriigi jaoks on see küsimus olnud õhus alates Teise maailmasõja lõppemisest. Kas see sobitub ikka kokku muu Euroopaga, mis on liikumas aina suurema föderaalsuse ja ühtse juhtimise poole?

07.05.2016 10.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto