Sisukord
Kergejõustik
Postimees
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all

2 min lugemist
Ainuüksi Ketneri toidupunktis kulus jooksjatel enda jahutamiseks poolteist tonni vett FOTO: Marhus Ansu

«16 aastat järjest olen siin võistlusel osalenud, aga nii palavat ilma esimese hooga meelde ei tule,» ütleb 50-aastane Roman Kattai pühapäeva pärastlõunal Elva lähedal asuvas Ketneri toidupunktis. 34. Tartu jooksumaratoni finišini jääb veel 7,7 kilomeetrit. Taevas pole ühtegi pilve ja senise kevade kõige ilusam ilm on sattunud just jooksu- ja emadepäevale.

Tellijale Tellijale

Kui suur osa jooksjaid vihiseb toidupunktist mööda nii kiiresti kui võimalik, siis Kattai istub pingile ja võtab kogu üritust maru rahulikult. Juba mehe silmavaade ja hoiak reedavad, et tegemist on kogenud rahvasportlasega. «Seekord on päris raske joosta. Distants ei olegi nii keeruline, aga rahvas on valinud väga kiire tempo. Eks mul ole jälle üks aasta turjal ka. Mina olen harjunud seda jooksu pigem rahulikult võtma. Seekord püüan aja sättida nii, et jõuaksin lubatud kellaks finišisse, et naise ja tütrega kohtuda, emadepäev ikkagi,» selgitab Kattai.

Lõpuks võtab ta veel viimase tüki leiba ja soola ning asub finiši poole teele. «Kes sööb, see lööb! Seda muidugi sportlikus mõttes,» on tema viimased sõnad Ketneris. 23,3 km pikkuse distantsi finišisse jõuab Kattai 520. jooksjana.

07.05.2016 10.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto