Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eurovisioon algas punasel vaibal

1 min lugemist
Eile Stockholmi keskinna hotellis tundsid Eesti esindaja Jüri Pootsmann ja Eesti delegatsiooni juht Mart Normet end enesekindla ja rahulikuna. FOTO: Eero Vabamägi

Eile anti piduliku punase vaiba üritusega avalöök 61. Eurovisiooni lauluvõistlusele Stockholmis.

Eesti aja järgi kell 20 hakkasid kuningalossi külje all ajutise, kuni 4000 inimest mahutava hiigeltelgi ehk Euroclubi ette rullitud uhkele 95-meetrisele vaibale astuma kõigi 42 osaleva maa artistid. Ees sammusid loomulikult õhtujuhid, komöödianäitleja ja laulja Petra Mede ning mullu Viinis peetud lauluvõistluse võitja Mans Zelmerlöw.

Eestlased – eesotsas meid esindava Jüri Pootsmanniga – olid vaiba juurde lubatud ajakirjanike (neid on umbes 2000) ja fännide ees artistirivi lõpu poole ehk 36ndana. «Väga punane on olla, väga punane vaip on,» naeris Pootsmann, kes kandis sündmusel rätsepatööna õmmeldud Montoni ülikonda. Eesti tiimi üldise stilistika eest kannab hoolt kostüümikunstnik ja moenõustaja Kenneth Bärlin.

Homme peetava esimese poolfinaali eel tunneb Eesti tiim ennast rahuliku ja kindlana. «Lava on vinks-vonks, ja kuna lava on suur, siis suurel laval on ikka mõnusam esineda kui väikesel. Mulle meeldivadki suured lavad rohkem ja usun, et mul on seal mugav esineda,» kostis Jüri Pootsmann.

Pärast punase vaiba ürituse lõppu veeti artistid Stockholmi raekotta linnapea vastuvõtule, mis, nagu viimastel aastatel kombeks, oli pressile suletud. Vastuvõtu lõppedes olid lauljad ja pillimehed aga taas oodatud Euroclubi, et seal, kel selleks soovi ja tahtmist, kas või kella viieni hommikul pidutseda.

Foto: Eero Vabamägi

Seotud lood
    07.05.2016 10.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto