K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse

Hanna-Hulda Reinkort
Facebook
Comments
Vasakult paremale: Angel Sastre, Antonio Pampliega ja Jose Manuel Lopez.
Vasakult paremale: Angel Sastre, Antonio Pampliega ja Jose Manuel Lopez. Foto: SCANPIX

Süürias Al-Qaedaga seotud al-Nusra rinde poolt pantvangi võetud kolm Hispaania ajakirjanikku naasid eile koju. Peaaegu aasta vangistuses viibinud mehi tervitasid Madridis nende pereliikmed, vahendas AFP.

Ajakirjanikud saabusid Madridi lähistel asuvasse Torrejoni õhuväebaasi Hispaania sõjaväelennukiga Türgist, kus neid võttis vastu asepeaminister Soraya Saenz de Santamaria. Madridi sõnul mängisid reporterite vabastamisel suurt rolli Türgi ja Katar ning teised Hispaania liitlased.

Antonio Pampliega, José Manuel López ja Ángel Sastre jäid kadunuks 12. juulil Põhja-Süürias Aleppo lähistel, kui relvastatud isikud röövisid mehed rünnaku käigus nende minibussile, millega ajakirjanikud olid kajastamas Hispaania meediaväljaannete jaoks Süüria kodusõda. Teatud piirkonnad Aleppos on aga endiselt äärmuslaste, sealhulgas ISISe kontrolli all.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles