Sisukord
Sport
Tänane leht
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini

4 min lugemist
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. FOTO: Rein Kilk

Augustis toimuvateks Rio de Janeiro olümpiamängudeks vormi koguvad sõudmise paarisaerulise neljapaadi liikmed Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo tegid teel Brasiiliasse ühe viimastest vahepeatustest, kui Saksamaal Brandenburgis saadi kaela Euroopa meistrivõistluste kuldmedal. Seejuures tuli heidalda ilmastikuoludega, mida tiitlivõistlustel pole nähtud aastakümneid. 

Tellijale Tellijale

Kuldse autasuga lõpetati ühtlasi nelja aasta pikkuseks kujunenud medalipaus. Eestlaste jaoks oli see esimeseks korraks EMil poodiumile kerkida pärast 2012. aastat – toona võitis neljapaat samas koosseisus ka kuldse medali ning lisaks sai pronksi kaela Kaisa Pajusalu. 2012 oli viimaseks korraks, kui EMi peeti sügisel. Seejärel koliti tiitlivõistlus kevadele ja eestlaste medalijada katkes. Eilne kuldne autasu oligi kevadiste EMide esimeseks.

«Selle hooaja esimene MK-etapp oli meie poolt ikka kesine (4. koht). Tahtsime EMil näidata, et suudame ikka korralikult sõita,» tunnistas neljapaadi eessõudja Taimsoo, et tõestamise soov oli suur. «Nagu meil enamasti tavaks, siis suutsime iga sõiduga minna paremaks.»

Lisamotivatsiooni pakkus eestlastele ka eilne ilm, mis oli kõigile parajaks katsumuseks. Kui eestlased kohanesid oludega lõpuks kõige paremini, siis hõbemedalid said kaela leedulased ja pronksi venelased. Maailmameistrid sakslased pidid kodupubliku ees leppima neljanda kohaga.

«Kui finaal hakkas pihta, siis viskas kohe paadi korralikult vett täis. Siis oli küll tunne, et see sõit on midagi enamat kui tavapärane võistlus. Tekkis kohe lisasoov end sellises olukorras tõestada,» tunnistas karjääri jooksul neljanda EM-kulla kaela saanud Raja. «Tiitlivõistlustel ei olegi nii raske ilmaga varem sõitnud. Kõik ukerdasid rajal parajalt ning õigel kursil püsimisega oli tegemist.» 

07.05.2016 10.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto