Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika?

5 min lugemist
Nord Stream korraldas 2014. aasta aprillis Gerhard Schröderi 70. sünnipäeva puhul Peterburis vastuvõtu, millel osales ka Venemaa president Vladimir Putin. Pildil vestlevad Nord Streami juht Matthias Warning, Putin ja Schröder. FOTO: AFP/SCANPIX

Viimase poole aasta jooksul on gaasitoru Nord Stream 2 (NS2) ehitust puudutav arutelu nii Euroopa südames Brüsselis kui ka endistes idabloki riikides kõvasti tuure kogunud. Aktiveerunud on ka NS2 rajajate lobitöö. Peamine vastasseis NS2 küsimuses ongi tekkinud kriitiliste poliitikute ja gaasitoru ehitajate vahel, kellest esimesed näevad selles julgeolekuohtu kogu Euroopale, teised jälle väidavad, et tegu on puhtalt äriprojektiga.

Tellijale Tellijale

Praegu on gaasitoru veel plaanimisjärgus, kuid töö merealuse torujuhtme rajamiseks käib. Valmis soovitakse see ehitada 2019. aastaks.

Läänemere-äärsetes riikides on käsil keskkonnamõju hindamine, mille tulemused ei ole küll teada, kuid kuivõrd esimese Venemaa ja Saksamaa vahele ehitatud gaasitoru ehk Nord Stream 1 (NS1) rajamisel ei saanud keskkonnaküsimused takistuseks, võib arvata, et probleemi ei teki ka sel korral. Samuti peavad eksperdid tõenäoliseks, et takistuseks ei ole ka Saksa energiaturgu korraldavad asutused.

07.05.2016 10.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto