R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses

Oliver Kund
, reporter
Facebook
Comments 3
TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professor akadeemik Urmas Varblane nendib, et sotsiaalteadlased jäid taas tippkeskuseta.
TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professor akadeemik Urmas Varblane nendib, et sotsiaalteadlased jäid taas tippkeskuseta. Foto: Margus Ansu

Sotsiaalteadlaste töögrupp kahtlustab, et nad jäeti teaduse tippkeskuste valikul miljonitoetuseta, sest ministeerium eelistab reaalteadusi. Vaide on veebruaris lõppenud konkursile esitanud ka maaülikool, kes segastel asjaoludel auti mängiti.

«Meil ei ole mõtet kohtusse minna, sest kõik on juriidiliselt nii vettpidavaks treitud. Kas tõesti oli see Eesti ühiskonnale tark ja kasulik otsus?» küsis Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane pettumusega, millesarnast tema suust harva kuuleb.

Jutt käib mullu novembrist kuni tänavu veebruarini kestnud konkursist, kus Eesti riik jagas parimate teadlasgruppide vahel laiali umbes 40 miljonit eurot enamikus euroraha. Toetus on mõeldud kuueks aastaks, sihiga, et iga välja valitud teadlaste konsortsium ehk tippkeskus saaks võimaluse teha maailmas silma paistvat teadust.

Facebook
Comments 3
Tagasi üles