Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
09.05.2016
Eesti Tagakülg Mälumäng Gaasitoru Nord Stream 2 – äri või poliitika? (2) Dilbert Male Kahetooliseadus suurendab poliitilist arengupeetust Palju õnne Aasta ema Heli Karu paneb ka viisipidamatud laulma Eurovisioon algas punasel vaibal Sotsiaalteadlased süüdistavad miljonite jagajaid kallutatuses (3) Eesti lühiuudised Horoskoop Viilma: Aleksandri kiriku väljaostmisel tuleb pool EELK taskust Salakaubavedajad hoiavad Piusal piirivalvuritel silma peal Majandus Majanduse lühiuudised Playtechi äri särab maksuvabade piirkondade abil (4) Vallbaum üritab Vähilt Kotka laevaliini üle lüüa Panama paberite andmebaas avaneb Välismaa Brittide abiraha võis jõuda terroristide kätte Kanada naftalinna laastab maastikupõleng Välismaa lühiuudised Süürias röövitud Hispaania ajakirjanikud pääsesid vabadusse Bremain või Brexit ehk jääda või mitte jääda – Iiri perspektiiv Arvamus Päeva karikatuur Marek Kornat: Venemaal on Stalini kultus uuesti sündimas (45) Postimees 1940. aastal: tänavad olgu tolmust vabad Juhtkiri: kõhutäis või kõhuvalu? Peep Lillemägi: kitsele laeva näitamisest jääb väheks – suvisest praamiühendusest Tiina Tambaum: juhiks tõusnud Juku vaikiv «tõde» (4) Kultuur Ettevaatust – Mari-Liis Lill! (4) Sport Pesumasina ja tammepakuga kuldse medalini Noorte triumf räsitud tiitlikaitsja vastu Jooksurahva emadepäev lõõskava päikese all Novosjolovi mõttekoht: kas olümpiale eelneb hingetõmbepaus? Embrich tuletas meelde, kuidas kuld maitseb Lõbus Superman, tähenduslik unenägu ja kibe pettumus Rahunenud venelased koguvad hoki MMil enesekindlust Tartu Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala Jooksja võluretsept: lõuatäis vett ja kurki peale! Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle Nutikas taaskasutus Shakespeare’i näitel Kui kiiresti ujub latikas? Täitsa kiiresti! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muuseumil õnnestus hankida tõeline maiuspala

2 min lugemist
Üks omaaegseid maailma kiiremaid lennukeid Mig-25 toodi Soomest Eestisse kolme treilerautoga. Reedel laaditi detailid kraanaga maha, sel nädalal algab muuseumis lennuki kokkupanek. FOTO: Kristjan Teedema

Sõjatehnika, mida Vene­­maa toodab oma armee tarbeks, ja see, mis läheb ekspordiks, erineb oma kvaliteedilt nagu öö ja päev, rääkis soomlane Mikael Oja, kes sõitis reedel Eesti lennundusmuuseumisse, kuhu ta oli müünud oma Mig-25 hävituslennuki.

Tellijale Tellijale

Tegemist on tõsise rariteediga, sest teadaolevalt on see ainus Nõukogude armees teeninud selle mudeli esindaja, mis asub väljaspool Venemaad, lisas ta, patsutades hellalt tiivulise teraskorpust.

Terasest on see lennuk ehitatud oma kiiruse pärast. Nimelt kuumeneb lennuki kere üle 3000 kilomeetrit tunnis läbi õhu tuhisedes kuni 300 kraadini ning alumiiniumsulamid sellist temperatuuri ja koormuse koosmõju ei talu.

07.05.2016 10.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto