Sisukord
Arvamus
Postimees
10.05.2016
Eesti President Ilves väisas Kevadtormi Reinsalu muudaks vanglad suitsuvabaks Mälumäng Kaitseliitlane saatis altkäemaksupakkuja kaposse Palju õnne Male EKRE nurjas riigikogu päevakorra hõrendamise (1) Õiguskomisjon arutab naistevastase vägivalla vastu võitlemist Tartusse teel olnud Pihkva delegatsioon peeti piiril kinni Kaitsepolitsei viis Dmitri Linteri ülekuulamisele Eakas naine andis kelmile üle 30 000 euro (8) Narvas peeti kinni Iraanist pärit ebaseaduslikud piiriületajad Eesti ELi eesistumise põhiüritused peetakse Kultuurikatlas Tagakülg Lennujaama paigutatud purjekas kutsub MMile Rektorid kiikavad Eestist kaugemale Eesti Meedia Fond toetab meediaõppureid Majandus Tsahkna tooks maailma põdurad Keilasse arsti juurde (1) Elamislubade väärkasutuse tonti pole Välismaa Balfour: populistid tahavad tekitada jama, mitte valitseda (6) Kohus uurib terrorirakukese sidemeid Arvamus Verni Leivak: hirmu silmad (1) Postimees 1932. aastal: Tartu kingseppade skandaal – riisuja põgenes üle katuste Juhtkiri: väike samm ohvitserile, suur samm ühiskonnale Toomas Kivimägi: riigireform on vältimatu (20) Katri Raik: kust tulevad ja kuhu kaovad politseinikud? Kaire Uusen: kuidas hinnata õpetaja headust? (2) Ilmar Pihlak: Reidi tee on vajalik (5) Kultuur Noored võtsid kinoliidus võimu Estonia tegi Peterburis ajalugu Sport Võidupüha tõi Venemaa hokimeestele taas rõõmu Spordi lühiuudised Rattaspordis muutub petiste elu hirmus riskantseks Serviti tuli raske hooaja kiuste taas meistriks Kulukas kolimine ja varajane puhkepäev Sotšis toimus suur pettus? Tarbija Tsahkna tooks maailma põdurad Keilasse arsti juurde (1) Robot tellib lilled ja paneb riidesse Tartu Toomemäele tuleb neli uut nimelist pinki Alatskivi rahvas ehitas endale ise silla (1) Uus toetusviis jagab erakoolidele raha erinevalt Karlova peab juubelit ja festivali Aare Pilv: tänapäeva poliitika on ideede turundus (1) Tartu kaasavale eelarvele esitati rekordarv ideid (1) Kunstimaja kütkestab traditsioonilise maaliga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: Tartu kingseppade skandaal – riisuja põgenes üle katuste

1 min lugemist

Laupäeva õhtul pummeldas seltskond Tartu kingseppi Uusturu tänaval «Helsingi» restoranis. Kella 11 paiku kaks pummeldajaist, nimelt S. ja M. hakkasid koju minema. Nendele tuli järgi kingsepp Ferd. Sein, kes oli S-ga ja M-ga tutvunud ühisel joomingul.

Sein palub lahkujaid temale raha laenata. Selle peale tähendasid mõlemad, et Sein olevat neile liigvähe tuttav ja nemad laenu ei anna. See pahandas Seina, kellel viina mõjul oli julgust rohkem kui harilikult; ta rapsas S-i ninalt prillid ja pistis nendega jooksu. S. ja M. hakkasid põgenikku taga ajama. See lippas Poe tänava kaudu Barklai platsi poole, tagaajajad aga jooksid Kauba tänava kaudu. Barklai platsil nägid nad, et prillide riisujale oli seltsinud veel keegi mees. Tagaajajaid märgates pistis Sein ühes kaaslasega jooksu turu poole. Nüüd palusid S. ja M. kordniku abiks, kes kutsus lisaks veel teisegi kordniku.

Põgenejad tormasid Söögiturul asuva «Hamburgi» võõrastemaja kaudu tolle neljakordse maja katusele, kust kordnikud Seini kaaslase tabasid, kuna Sein ise katuseid kaudu ja torusid mööda ronides põgenes Poe tänavale. Hiljem tabati tema kriminaalpolitsei poolt.

Sein tähendanud, et kogu see lugu juhtunud suurelt osalt tema purjus pea tõttu ja temal riisumise tahet pole olnud, teda ainult pahandanud, et S. ja M. raha ei laenanud ning meelepahas haaranudki ta prillid.

Kuna Seina teol on olemas kõik riisumise tundemärgid, siis on tema vastu tõstetud süüdistus vastava paragrahvi järgi ning Sein on võetud vahi alla.

10.05.1932

Seotud lood
    09.05.2016 11.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto