Majanduse lühiuudised

TSITAAT

Ärimeeste tasandil on meil Venemaaga väga head suhted ning olen veendunud, et jätkuks nii kaupu kui ka reisijaid.

Sillamäe sadama omanik Tiit Vähi laevaliinist Sillamäe–Kotka–Ust–Luga. PM, 9.05

-------------

2000

pisiettevõtet võidavad käibemaksukohuslase piirmäära tõusust.

Nelja Energia käivitas Leedus oma suurima tuulepargi

Taastuvenergia ettevõte Nelja Energia alustas elektri tootmist oma Baltimaade suurimas tuulepargis Leedu edelaosas Šilutes. Tuulepark koosneb 24 tuulikust koguvõimsusega 60 MW ning moodustab Leedu tuuleenergia võimsusest 12 protsenti, teatas ettevõte. Nelja Energia investeeris Šilute tuuleparki üle saja miljoni euro. Šilute tuulepargi prognoositav aastane elektritoodang on 230 GWh.

majandus24

Soome ja Venemaa kaubandus vajus täitsa põhja

Juba tunamullu märkimisväärselt kahanenud Soome kaubavahetus Venemaaga kukkus mullu veel kolmandiku. Soome tolli andmeil ulatus peaasjalikult naftasaadustest, gaasist jm toorainest koosnev Vene import mullu ligi kuue miljardi euroni. Soome eksport Venemaale oli ligi 3,2 miljardit eurot. Aastaga kahanes import 31 ja eksport 32 protsenti.

majandus24

Energiatootjad ägavad laenukoorma all

Nii energeetika kui ka põlevkiviõli tootjate käive ja kasum on viimasel paaril aastal vähenenud rohkem kui muus ettevõtluses, kirjutab Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar panga blogis. Enne kriisi tegid nad aga suuri investeeringuid ning nii on nende võlakohustused kahekordistunud. Üle poole 2,5 miljardi euro suurusest võlast moodustavad välismaalt võetud laenud ja emiteeritud võlakirjad.

majandus24.ee

Tippökonomistid ründavad maksuparadiise

Maailma tuntud majandusteadlased kritiseerivad avalikus kirjas poliitikute tegevusetust maksuparadiiside mõju likvideerimisel, teatab Bloomberg. Heategevusorganisatsiooni Oxfam algatatud kirjas väidavad ökonomistid, et maksuparadiisid moonutavad majandust ega lase sel toimida.

majandus24

Saksa asekantsler pooldab Kreeka võla vähendamist

Kui Saksamaa kantsler Angela Merkel ja rahandusminister Wolfgang Schäuble pole hoolimata IMFi nõudmisest nõus Kreeka võlga vähendama, siis Saksamaa sotsiaaldemokraadist asekantsler ja majandusminister Sigmar Gabriel avaldas vähendamiskavale toetust.

BNS

    Tagasi üles