Sisukord
Arvamus
Postimees
11.05.2016
Eesti Oligarh surus teatril hinge kinni (16) Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Horoskoop Tagakülg Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Martin Helme solvus Sirbi peale Eesti noor on karjaloom Palju õnne Politsei võttis kurikakangelase asja uurida Dilbert Male Kooseluseaduse rakendamine ootab riigikogu uut koosseisu (9) Mälumäng Kreisi idee astub Eestis avalikule areenile Majandus Maksuekspert: Panama paberite põhjal ei tohigi järeldusi teha Ärimees van Gent: Mossack Fonsecal pole maksudega mingit pistmist Rainer Nõlvak: optimeerisin läbi Panama makse Majanduse lühiuudised Teder eitab teadlikku seotust Panamaga Eesti Posti juht: tänane postivõrk on ajale jalgu jäänud (1) Õpilasfirmade ideed ei jää alla pärisettevõtete omadele Panama paberite eelmine leke: nimedelt rebiti saladuskate Välismaa Välismaa lühiuudised Suursaadik Fernando García Casas: väide katalaani keele ohustatusest on alusetu (1) Põhja-Koreas levib uimastisõltuvus (2) Bel Olid: katalaani ja hispaania keel pole võrdsed Arvamus Päeva karikatuur Ummikuvaba Tallinna poole: Pirita-suunalist liiklusprobleemi saaks lahendada ühistranspordiga Tõnis Oja: silmakirjalikkuse paraad Juhtkiri: puhas kunst ja poliitiku märtrikroon (4) Mihkel Niglas: Eesti ajast ja arust raamatukogusüsteem ei toeta teadust (1) Postimees 1932. aastal: «Vanemuine» kriisis Erkki Bahovski: ostke endale džiip Kultuur Staarbipolaar Kultuuri lühiuudised Mida arvab Postimehe žürii filmist «Polaarpoiss»? Sport Rivo Vesik: isepäine rannahunt tõmbab varbad liivast välja Spordi lühiuudised Geenitestid tõestasid Eesti rekordimasina andekust Tänak ootab uue rehviga võistluses kihutamist NHLi tulevaste imemeeste heitluses jäi peale soomlane Tarbija Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Tartu Lapsed pesid kätelt sädelevaid baktereid Tartlased püstitasid ebameeldiva rekordi (1) Äsja puhastatud tiigis hulbib jälle praht (1) Tartus jääb elamumaid vähemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: ostke endale džiip

2 min lugemist
Erkki Bahovski. FOTO: Tairo Lutter

Jälgides vaidlusi Reidi tee ümber või ka aeg-ajalt susisevat vaidlust, kas muuta Tallinna kesklinn autovaba(ma)ks, ei saa üle ega ümber mõnest lihtsast küsimusest ja mõttest. Suured visioonid Tallinna arendamisel on omal kohal, kuid mõnikord tekivad paralleelid pigem planeetidevahelise malekongressiga, mida pakkus Vasjuki külale välja igihaljas Ostap Bender.

Tellijale Tellijale

Kesklinna ala – vähemalt parkimistsoonide alusel – on üsna suur. Vaegliikujana on mul lihtne küsimus: kuidas peaksin mina jõudma autovabas kesklinnas näiteks Kosmose peatusest Kadriorgu? Trammiga? Kui te olete tähele pannud, siis peatub tramm Kosmose peatuses keset sõiduteed (autovabas kesklinnas minetab sõidutee küll oma senise tähenduse) ja Tallinna Ülikooli juures samuti keset sõiduteed. Perrooni ei ole, seega tuleb peale ronida – ratastooliga pole see võimalik, tublid emad-isad lapsevankriga saavad ehk hakkama. Strasbourgis käies sõitsin trammiga heameelega: igas peatuses on perroon, mis tähendab tasapinda trammi sisenedes ja sealt väljudes.

See oli autovabas kesklinnas trammi arvestades. Aga kui võtta marsruudid, kuhu ei saa kesklinnas ei bussi ega trammiga? Olen juba kirjutanud (PM, 6.05.2015), et Toompeale ühistransport ei sõida. Vanalinnas tervikuna ka mitte.

Planeetidevahelise malekongressiga sarnased visioonid on toredad, aga ei arvesta igapäevaelu ega Eesti kliimat. Minu töökoha eelmine asukoht oligi Toompeal, kuhu talvel oli mõnikord keeruline jõuda. Toom-Rüütli tänav oli näiteks ühel päeval lumest puhastamata, mis tähendas, et seda olnuks võimalik läbida vist ainult mingi off-road-sõidukiga. Jala sai ka, hoidsin seinast kinni... Äkki jalgratas aitaks...?

10.05.2016 12.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto