Sisukord
Arvamus
Postimees
11.05.2016
Eesti Oligarh surus teatril hinge kinni (16) Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Horoskoop Tagakülg Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Martin Helme solvus Sirbi peale Eesti noor on karjaloom Palju õnne Politsei võttis kurikakangelase asja uurida Dilbert Male Kooseluseaduse rakendamine ootab riigikogu uut koosseisu (9) Mälumäng Kreisi idee astub Eestis avalikule areenile Majandus Maksuekspert: Panama paberite põhjal ei tohigi järeldusi teha Ärimees van Gent: Mossack Fonsecal pole maksudega mingit pistmist Rainer Nõlvak: optimeerisin läbi Panama makse Majanduse lühiuudised Teder eitab teadlikku seotust Panamaga Eesti Posti juht: tänane postivõrk on ajale jalgu jäänud (1) Õpilasfirmade ideed ei jää alla pärisettevõtete omadele Panama paberite eelmine leke: nimedelt rebiti saladuskate Välismaa Välismaa lühiuudised Suursaadik Fernando García Casas: väide katalaani keele ohustatusest on alusetu (1) Põhja-Koreas levib uimastisõltuvus (2) Bel Olid: katalaani ja hispaania keel pole võrdsed Arvamus Päeva karikatuur Ummikuvaba Tallinna poole: Pirita-suunalist liiklusprobleemi saaks lahendada ühistranspordiga Tõnis Oja: silmakirjalikkuse paraad Juhtkiri: puhas kunst ja poliitiku märtrikroon (4) Mihkel Niglas: Eesti ajast ja arust raamatukogusüsteem ei toeta teadust (1) Postimees 1932. aastal: «Vanemuine» kriisis Erkki Bahovski: ostke endale džiip Kultuur Staarbipolaar Kultuuri lühiuudised Mida arvab Postimehe žürii filmist «Polaarpoiss»? Sport Rivo Vesik: isepäine rannahunt tõmbab varbad liivast välja Spordi lühiuudised Geenitestid tõestasid Eesti rekordimasina andekust Tänak ootab uue rehviga võistluses kihutamist NHLi tulevaste imemeeste heitluses jäi peale soomlane Tarbija Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Tartu Lapsed pesid kätelt sädelevaid baktereid Tartlased püstitasid ebameeldiva rekordi (1) Äsja puhastatud tiigis hulbib jälle praht (1) Tartus jääb elamumaid vähemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: «Vanemuine» kriisis

1 min lugemist

«Vanemuise» ainelisele kriisile on järgnenud kriis teatrijuhtimises. Juhatus ja teatritoimkond lahkuvad ametist. Järjekordsel peakoosolekul kolmapäeval on peamiseks päevakorrapunktiks valimised, mis peavad andma uued juhid järgmiseks tegevusaastaks.

Arvesse võttes möödunud peakoosolekute meeleolu, saab juhatuse ja teatritoimkonna otsust ainult õigustada. Kui juhatus pikemat aega küsimust kõige põhjalikkusega sõelunud, lõppeks kindlatele veendumustele jõudnud, et ainult teatud reformidega on võimalik teatrit katastroofist päästa, peakoosolek aga kõike seda arvesse võtmata jätab ja senisel kujul edasi töötada tahab, siis ei jää teist teed, kui anda avarad võimalused teistele oma tõekspidemete järele teotsema hakata.

Küsimuse pearõhk seisab tolles traditsioonilises rivaalsuses: kas draama või operett. On õieti veidi kummaline, et meil, kus teatrit ülal peetakse peamiselt riiklikkude toetistega, ikka veel arvatakse õige olevat ka operetti nende toetiste alla arvata. Operetti ei pruugi ju häbiks pidada teatri heale nimele, ta võib seal omaette harrastusena ja huviobjektina püsida, kuid ikkagi ainult oma kulu ja kirjadega!

Teatrikunstil on ka oma põhijooned, oma nõuded ja sihitused, mis annavad teatrile ta sisulise tuua. Neid me ei saa murda ega hävitada. Ja nende hulgas kõlab opereti hääl dissonantsina. 11.05.1932

Seotud lood
10.05.2016 12.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto