Sisukord
Sport
Postimees
11.05.2016
Eesti Oligarh surus teatril hinge kinni (16) Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Horoskoop Tagakülg Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Martin Helme solvus Sirbi peale Eesti noor on karjaloom Palju õnne Politsei võttis kurikakangelase asja uurida Dilbert Male Kooseluseaduse rakendamine ootab riigikogu uut koosseisu (9) Mälumäng Kreisi idee astub Eestis avalikule areenile Majandus Maksuekspert: Panama paberite põhjal ei tohigi järeldusi teha Ärimees van Gent: Mossack Fonsecal pole maksudega mingit pistmist Rainer Nõlvak: optimeerisin läbi Panama makse Majanduse lühiuudised Teder eitab teadlikku seotust Panamaga Eesti Posti juht: tänane postivõrk on ajale jalgu jäänud (1) Õpilasfirmade ideed ei jää alla pärisettevõtete omadele Panama paberite eelmine leke: nimedelt rebiti saladuskate Välismaa Välismaa lühiuudised Suursaadik Fernando García Casas: väide katalaani keele ohustatusest on alusetu (1) Põhja-Koreas levib uimastisõltuvus (2) Bel Olid: katalaani ja hispaania keel pole võrdsed Arvamus Päeva karikatuur Ummikuvaba Tallinna poole: Pirita-suunalist liiklusprobleemi saaks lahendada ühistranspordiga Tõnis Oja: silmakirjalikkuse paraad Juhtkiri: puhas kunst ja poliitiku märtrikroon (4) Mihkel Niglas: Eesti ajast ja arust raamatukogusüsteem ei toeta teadust (1) Postimees 1932. aastal: «Vanemuine» kriisis Erkki Bahovski: ostke endale džiip Kultuur Staarbipolaar Kultuuri lühiuudised Mida arvab Postimehe žürii filmist «Polaarpoiss»? Sport Rivo Vesik: isepäine rannahunt tõmbab varbad liivast välja Spordi lühiuudised Geenitestid tõestasid Eesti rekordimasina andekust Tänak ootab uue rehviga võistluses kihutamist NHLi tulevaste imemeeste heitluses jäi peale soomlane Tarbija Puugivaktsiini hind sõltub süstijast Haigla saatis Alzheimeri-haige tänavale (6) Tartu Lapsed pesid kätelt sädelevaid baktereid Tartlased püstitasid ebameeldiva rekordi (1) Äsja puhastatud tiigis hulbib jälle praht (1) Tartus jääb elamumaid vähemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Geenitestid tõestasid Eesti rekordimasina andekust

3 min lugemist
Kregor Zirk kodustel meistrivõistlustel. FOTO: Raul Mee

UJUMINE. Eesti ujumise noor staar Kregor Zirk on enda arvele kirjutanud rohkelt Eesti rekordeid, seda nii lühematel kui pikematel distantsidel. Kuna noormehe treeneri Kaja Haljaste sõnul on Zirk sellises vanuses, kus tuleks hakata keskenduma konkreetsetele distantsidele, käis meie ujumislootus mõni aeg tagasi sooritamas geeniteste, mille tulemused olid vägagi positiivsed. 

Tellijale Tellijale

aEsimest aastat Inglismaal õppiv Zirk kasutas hiljuti oma kodulinnas Tartus paikneva Sportsgene’i ettevõtte teenuseid ning lasi teha endale toidutalumatuse testi ja geenitestid. Kui neist esimene pikemat selgitust ei vaja, siis geenitestide abil saab kindlaks teha inimese pärilikud eeldused, kas talle sobivad vastupidavus- või jõu- ja kiirusalad. 16-aastane Zirk on siiani tegelenud nii lühemate sprintide ehk 50 meetri distantside kui ka veidi pikemate ehk näiteks nii 400 kui ka 1500 meetri distantsidega. Ujumistalendi treeneri Haljaste sõnul on nii erinevate alade harrastamine sportlase arengule igati kasulik. «Tuleviku osas on see ainult plussmärgiga, et ta noorena nii laiapõhjalise tausta on saanud. Liiga varakult spetsialiseeruma hakata on vale, alles 16–17-aastaselt võibki hakata neid otsuseid tegema,» rääkis Haljaste oma kasvandikust. Ta lisas, et samas ei läinud meie ujumislootus kõnealuseid teste sooritama konkreetse eesmärgiga mõnda ala välistada, vaid puhtalt inimlikust huvist.

Testide tulemused olid suurepärased: noormees sai võrdselt head näitajad nii vastupidavuses kui kiiruses, mis tähendab, et talle sobivad nii pikemad kui ka lühemad distantsid. «Ega ma sinna minnes ei teadnud päris täpselt, mis see annab ja mida oodata, aga pigem tuli küll üllatusena, et mõlemad näitajad täpselt samad tulid,» nentis loo kangelane, kes 12 palli skaalal sai kahe näitaja peale kokku kõrge tulemuse 10 punkti.

10.05.2016 12.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto