Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti noor on karjaloom

Illustratsioon: Allikas: TNS Emor

Kui laialt levinud stereotüübi kohaselt on eestlane kinnine individualist, siis TNS Emori uuringu põhjal koosneb noorem põlvkond, risti vastupidi, hoopis seltsi eelistavatest karjaloomadest.

Tellijale Tellijale

TNS Emor uuris, milline on Eestis elav 15–25-aastane noor – mida peab ta oluliseks, kui huvitatud on ühiskonnas toimuvast, millised on tema emotsionaalsed vajadused ja kas eri rahvusest noored erinevad omavahel. Kokku osales uuringus 1089 noort vanuses 15 kuni 25.

Uuringust selgus muu hulgas, et üle poole Eesti noortest peab tähtsaks maailmakodanikuks olemist, ent eestimaalaseks olemist tähtsustasid noored vähem. Eesti noored loevad palju välisuudiseid. Samas Eesti riigi kaitsmine ning meie ühiskondlikes ja poliitilistes algatustes osalemine jätab noori üsna ükskõikseks – vaid iga kümnes peab neid asju enda jaoks väga oluliseks.

10.05.2016 12.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto