Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.05.2016
Eesti Tabati sadakonda inimest tüssanud kelmid (3) Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega Kümnete euromiljonite jagamine tekitab perearstides küsimusi Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Reps tõuseb Keskerakonna riigipea kandidaadiks (6) Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Pootsmann loodab, et keegi ei kurvasta Dilbert Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu Eesti lühiuudised Viljandimaa koolieelikud pidasid liikumispidu Röntgeniaparaat pidi «Russalkale» alla vanduma Geenid mõjutavad haridustaset (3) Majandus Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Majanduse lühiuudised Eesti Post läheb koos Eesti Teedega erastamisele Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata (3) Keskpanga negatiivne intress läheb pankadele maksma miljoneid (7) Starmani sihtiv väikeaktsionär on laia haardega (1) Välismaa Lahutamatu osa Damaskuse ööklubist – kanepilõhn Paavst võib Eestisse tulla aastal 2018 Välismaa lühiuudised Damaskuse baarides segunevad lootus ja hirm KOHALIK VAADE: Tants Venemaaga laviini serval Arvamus Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks Vastukaja: miks sõidujagamine ei ole taksoteenus (4) Aivar Haller: poliitbroilerite ajastu saaks läbi (1) Hannes Saarpuu: kas liigume kiirliinide ja isemajandavate bussiettevõtete likvideerimise poole? (3) Juhtkiri: Venemaa gaasirelv (1) Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: mida teha 9. maiga? (13) Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis Kultuur Salapärane ja kaasahaarav Tartu: «Supilinna salaselts» Postimehe kinos Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Posthipsterid rabelevad võltsreaalsuses Sport Spordi lühiuudised Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator EMile enda ja olümpianormidega võistlema Superstaari tragöödia annab MMile uue värvi Kuldses eas Kiivikas läheb aastatega aina paremaks Tarbija Aiamööbli hooldamine nõuab eelteadmisi AK Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Tartu Turbaalevik kirjutas turbast nime Parim õpilasfirma pakub maiastele naudingut Mis rikastab, mis rikub Karlovat? Karlova uus kohvik levitab hõrku röstimislõhna ERMi juurde kerkib kahe väljakuga jalgpallikompleks Vanemuine otsis draamale uut nägu Tiit Palu: trupp kogus mõtteid Sõnalavastused järgmisel hooajal Toidu kojuvedu muutub üha menukamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis

1 min lugemist
PM03: TIIT VÄHI: SILLAMÄE, EESTI, 29JAN02- AS Silmet. Endine EV peaminister. th/ Foto TOOMAS HUIK POSTIMEES FOTO: TOOMAS HUIK/PM/EMF

Ekspeaminister Tiit Vähi kinnitas eile, et osales Silmeti omanike nõupidamisel ühe omaniku Thomas Waldini palvel ning soovist aidata lahendada pankrotieelses seisundis oleva tehase probleeme.

«Miks ma ei võiks sinna minna ja inimestega kohtuda. Ma ei riku ühtegi seadust sellega, et Silmetis käin,» lausus Vähi. «Aga ma võin kasvõi kümneid kordi kinnitada, et ma ei ole ühegi osa ega aktsiaga Silmetiga seotud.»

«Miks ma peaksin Silmeti aktsiaid kasvõi ühe sendi eest ostma, kui on näha, et nad ei too kasu?» küsis Vähi. «Ka Waldinil soovitasin ma aktsiaid mitte osta, sest tean, et Silmeti probleemid on suuremad kui seni avalikustatud.»

Samas ütles Vähi, et ta on poliitikuna väga huvitatud, et Silmet muutuks Sillamäe huvides kasumiga töötavaks ettevõtteks.

«Sillamäe on praegu Eesti kõige kriitilisem punkt,» kinnitas ekspeaminister. Vähi märkis, et on riigikogu liikmena kohustatud aitama Silmetit ja Sillamäed.

Haruldasi metalle tootva Silmeti möödunud aasta ärikahjum oli omanike andmeil ligikaudu 40 miljonit ja selle aasta esimeses kvartalis kuus miljonit krooni. Enamik Silmeti aktsiaid läks jaanuaris erakätesse, kui 65 protsenti aktsiatest ostis Magnum Grupile ja Toomas Waldinile kuuluv AS Ephag.

12.05.1997

Seotud lood
11.05.2016 13.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto