Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks

Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee kirjutas Postimehes («Eesti haiglavõrk pole jätkusuutlik», PM 4.05), justkui suurendaks kolmanda piirkondliku haigla lisandumine kuidagi haiglavõrgu jätkusuutlikkust. Paljude Allikvee tõstatatud probleemidega võib nõustuda, kuid lahenduse suhtes küll mitte.

Tellijale Tellijale

Tänapäevase tervishoiukorraldusega riikides peetakse kõrgema etapi (st kõigil arstlikel erialadel raviteenust pakkuva) haigla tõhusaks teeninduspiirkonnaks miljonit elanikku. Kolmanda piirkondliku haigla tegemine 1,3 miljoni elanikuga riiki ei ole kõige mõistlikum tervishoiukorralduslik mõte.

Eestis on juba kaks piirkondlikku haiglat, mida on tänapäevase standardi kohta isegi liiast, kuid arvestades elanikkonna paiknemist, on ühte spetsiifiliste kompetentside ja tehnoloogiatega regionaalhaiglat Tallinna ikkagi vaja ja Tartus on ju ülikool. Pikemalt on sel teemal meie blogis kirjutanud regionaalhaiga ülemarst Andrus Remmelgas (http://www.regionaalhaigla.ee/et/dr-remmelgas-tippkompetents-sailib-ja-kasvab-ainult-pidevas-rakenduses).

11.05.2016 13.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto