Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.05.2016
Eesti Tabati sadakonda inimest tüssanud kelmid (3) Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega Kümnete euromiljonite jagamine tekitab perearstides küsimusi Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Reps tõuseb Keskerakonna riigipea kandidaadiks (6) Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Pootsmann loodab, et keegi ei kurvasta Dilbert Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu Eesti lühiuudised Viljandimaa koolieelikud pidasid liikumispidu Röntgeniaparaat pidi «Russalkale» alla vanduma Geenid mõjutavad haridustaset (3) Majandus Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Majanduse lühiuudised Eesti Post läheb koos Eesti Teedega erastamisele Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata (3) Keskpanga negatiivne intress läheb pankadele maksma miljoneid (7) Starmani sihtiv väikeaktsionär on laia haardega (1) Välismaa Lahutamatu osa Damaskuse ööklubist – kanepilõhn Paavst võib Eestisse tulla aastal 2018 Välismaa lühiuudised Damaskuse baarides segunevad lootus ja hirm KOHALIK VAADE: Tants Venemaaga laviini serval Arvamus Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks Vastukaja: miks sõidujagamine ei ole taksoteenus (4) Aivar Haller: poliitbroilerite ajastu saaks läbi (1) Hannes Saarpuu: kas liigume kiirliinide ja isemajandavate bussiettevõtete likvideerimise poole? (3) Juhtkiri: Venemaa gaasirelv (1) Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: mida teha 9. maiga? (13) Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis Kultuur Salapärane ja kaasahaarav Tartu: «Supilinna salaselts» Postimehe kinos Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Posthipsterid rabelevad võltsreaalsuses Sport Spordi lühiuudised Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator EMile enda ja olümpianormidega võistlema Superstaari tragöödia annab MMile uue värvi Kuldses eas Kiivikas läheb aastatega aina paremaks Tarbija Aiamööbli hooldamine nõuab eelteadmisi AK Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Tartu Turbaalevik kirjutas turbast nime Parim õpilasfirma pakub maiastele naudingut Mis rikastab, mis rikub Karlovat? Karlova uus kohvik levitab hõrku röstimislõhna ERMi juurde kerkib kahe väljakuga jalgpallikompleks Vanemuine otsis draamale uut nägu Tiit Palu: trupp kogus mõtteid Sõnalavastused järgmisel hooajal Toidu kojuvedu muutub üha menukamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu

2 min lugemist

Tallinnas Viimsis Lubja külas kukkus teisipäeva õhtul laps kolme ja poole meetri sügavusse kaevu, päästjad aitasid lapse ja teda aitama läinud soomlasest töömehe kaevust välja.

Juhtumi pealtnägija kirjeldas Postimehele, et mängutoas Ampri teel lõppes parajasti viieaastase lapse sünnipäevapidu. Kell oli juba 20 läbi ning vanemad pakkisid asju kokku ja kutsusid lapsi autodesse. Mõned väikesed peolised lippasid veel maja ees õues.

Järsku avastas ema, kes oli just ühe lapse autosse pannud, et tema poeg on kadunud. Teise sünnipäeval olnud lapsevanema sõnul kuulis ema kuskilt summutatud appihüüet ja hetk hiljem leiti poiss maja eest künka otsast kaevust.

«Laps seisis augus püsti, vesi kuskil põlvist saati, ja nuttis,» kõneles pealtnägija. «Üks ema helistas kiirabisse ja päästeametisse. Hakkasime otsima köit või redelit, et poiss august välja saada. Siis aga jooksis siitsamast lähedalt angaarist välja soomlasest töömees, kes auku hüppas ja poisi sülle võttis.»

Naise sõnul rahunes poiss maha pärast seda, kui kaevu roninud mees ta sülle võttis. Kui päästjad lapsele rakmed ümber panid ja ta kaevust välja said, käitus poiss nii, nagu poleks midagi hullu juhtunudki. «Ta sai vaid kriimustusi,» kõneles pealtnägija. «Õnn, et seal nii vähe vett oli.»

Pealtnägija ei osanud öelda, kas augul oli õnnetuse hetkel kate peal või mitte. Ta kirjeldas, et ava kattis väga õhuke metallplaat ning võimalik, et see andis järele, kui laps sellele peale astus. Kiirabi viis lapse pärast õnnetust lastehaiglasse tervisekontrolli, kust arstid ta õhtul koju lubasid.

Häirekeskus sai teisipäeval kell 20.39 teate, et Viimsi vallas Lubja külas on kukkunud nelja-aastane laps vanasse ja kasutuseta kaevu, teatas Põhja päästekeskus.

Eile käis Viimsi piirkonnapolitseinik õnnetuse toimumiskohas ning kontrollis ala põhjalikult. Politseinik on suhelnud nii valla kommunaalameti kui ka rentnikuga, kes maad kasutab. Viimane teeb politseiga igati koostööd ning eile kella 15ks olid augud juba betoonkatete ja tellistega suletud.

Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas märkis, et juhtum on kahetsusväärne, ent õnneliku lõpuga. «Maakasutaja oli tegelikult üritanud auku sulgeda, nimelt kattis kaevu niinimetatud plekktahvel, mis paraku aga ei osutunud piisavalt kandevõimeliseks,» nentis Sinikas. Ta lisas, et seesuguseid auke leidub paraku kindlasti teisigi, ning kutsus kõiki maaomanikke üles tähelepanelikkusele. «Selliste aukude katmise eest vastutab maaomanik,» rõhutas ta.  

Mängutoa administraator ütles Postimehele, et nende asutus rendib hoone kolmandal korrusel juba kolmandat aastat 200-ruutmeetrist pinda. Hoone ümbruses olevatest kaevudest polnud mängutoa töötajad tema sõnul enne juhtumit üldse teadlikudki.

Ampri teel asuva hoone omanik on Ameerika Ühendriikides elav väliseestlane. Omanikult rendib hoonet Emicaid OÜ, mis omakorda rendib hoones pinda allrentnikele edasi.

Seotud lood
11.05.2016 13.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto