Sisukord
Välismajandus
Postimees
12.05.2016
Eesti Tabati sadakonda inimest tüssanud kelmid (3) Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega Kümnete euromiljonite jagamine tekitab perearstides küsimusi Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Reps tõuseb Keskerakonna riigipea kandidaadiks (6) Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Pootsmann loodab, et keegi ei kurvasta Dilbert Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu Eesti lühiuudised Viljandimaa koolieelikud pidasid liikumispidu Röntgeniaparaat pidi «Russalkale» alla vanduma Geenid mõjutavad haridustaset (3) Majandus Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Majanduse lühiuudised Eesti Post läheb koos Eesti Teedega erastamisele Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata (3) Keskpanga negatiivne intress läheb pankadele maksma miljoneid (7) Starmani sihtiv väikeaktsionär on laia haardega (1) Välismaa Lahutamatu osa Damaskuse ööklubist – kanepilõhn Paavst võib Eestisse tulla aastal 2018 Välismaa lühiuudised Damaskuse baarides segunevad lootus ja hirm KOHALIK VAADE: Tants Venemaaga laviini serval Arvamus Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks Vastukaja: miks sõidujagamine ei ole taksoteenus (4) Aivar Haller: poliitbroilerite ajastu saaks läbi (1) Hannes Saarpuu: kas liigume kiirliinide ja isemajandavate bussiettevõtete likvideerimise poole? (3) Juhtkiri: Venemaa gaasirelv (1) Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: mida teha 9. maiga? (13) Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis Kultuur Salapärane ja kaasahaarav Tartu: «Supilinna salaselts» Postimehe kinos Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Posthipsterid rabelevad võltsreaalsuses Sport Spordi lühiuudised Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator EMile enda ja olümpianormidega võistlema Superstaari tragöödia annab MMile uue värvi Kuldses eas Kiivikas läheb aastatega aina paremaks Tarbija Aiamööbli hooldamine nõuab eelteadmisi AK Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Tartu Turbaalevik kirjutas turbast nime Parim õpilasfirma pakub maiastele naudingut Mis rikastab, mis rikub Karlovat? Karlova uus kohvik levitab hõrku röstimislõhna ERMi juurde kerkib kahe väljakuga jalgpallikompleks Vanemuine otsis draamale uut nägu Tiit Palu: trupp kogus mõtteid Sõnalavastused järgmisel hooajal Toidu kojuvedu muutub üha menukamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata

7 min lugemist
Soome peaminister Juha Sipilä FOTO: Sander Ilvest

Soome on juba mitu aastat madalseisus, kuid uut ühiskondlikku kokkulepet, kuidas majandusele hoog sisse saada ja tööturule rohkem paindlikkust tuua, pole seni sündinud ning reformidele ärgitav Juha Sipilä valitsus pole aasta jooksul tööturu osalistega kokkuleppele jõudnud. Aprillis arvas peaaegu 70 protsenti soomlastest, et Sipilä valitsus on teinud halba või peaaegu halba tööd.

Tellijale Tellijale

-Digiallkirjastasite täna (teisipäeval – toim) lepingu, et Eesti ja Soome digitaalne andmevahetus ja e-teenused käivitada. Korra meie riigid juba allkirjastasid lepingu hakata e-riigi arendamisel koostööd tegema, see oli kolm aastat tagasi. Miks me ei saa endiselt minna Eesti digiretseptiga Helsingi apteeki?

Need protsessid võtavad palju aega. Oleme nüüd oma e-retsepti süsteemi valmis ehitanud. Samuti on automatiseeritud meie maksusüsteem. See on Soomele ja muidugi ka Eestile väga tähtis, et oleksime esimesed riigid, kus oleks info vahetamisel ja ühise võrgustiku ehitamisel piiriülene koostöö. Teil on X-tee ja meil on Soomes samasugune süsteem. Hakkame vahetama maksualast infot. Erasektorile toob see tulevikus kaasa palju võimalusi. Mõlemal riigil on praegu koostöö tegemiseks paremad võimalused kui kolm aastat tagasi, mil otsustasime koostööd alustada. Meil on rohkem infot ja platvorm on nüüd ka Soomes valmis. Nii et meie platvormid on nüüd valmis piiriüleseks koostööks.

11.05.2016 13.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto