Sisukord
Võrkpall
Postimees
12.05.2016
Eesti Tabati sadakonda inimest tüssanud kelmid (3) Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega Kümnete euromiljonite jagamine tekitab perearstides küsimusi Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Reps tõuseb Keskerakonna riigipea kandidaadiks (6) Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Pootsmann loodab, et keegi ei kurvasta Dilbert Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu Eesti lühiuudised Viljandimaa koolieelikud pidasid liikumispidu Röntgeniaparaat pidi «Russalkale» alla vanduma Geenid mõjutavad haridustaset (3) Majandus Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Majanduse lühiuudised Eesti Post läheb koos Eesti Teedega erastamisele Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata (3) Keskpanga negatiivne intress läheb pankadele maksma miljoneid (7) Starmani sihtiv väikeaktsionär on laia haardega (1) Välismaa Lahutamatu osa Damaskuse ööklubist – kanepilõhn Paavst võib Eestisse tulla aastal 2018 Välismaa lühiuudised Damaskuse baarides segunevad lootus ja hirm KOHALIK VAADE: Tants Venemaaga laviini serval Arvamus Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks Vastukaja: miks sõidujagamine ei ole taksoteenus (4) Aivar Haller: poliitbroilerite ajastu saaks läbi (1) Hannes Saarpuu: kas liigume kiirliinide ja isemajandavate bussiettevõtete likvideerimise poole? (3) Juhtkiri: Venemaa gaasirelv (1) Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: mida teha 9. maiga? (13) Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis Kultuur Salapärane ja kaasahaarav Tartu: «Supilinna salaselts» Postimehe kinos Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Posthipsterid rabelevad võltsreaalsuses Sport Spordi lühiuudised Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator EMile enda ja olümpianormidega võistlema Superstaari tragöödia annab MMile uue värvi Kuldses eas Kiivikas läheb aastatega aina paremaks Tarbija Aiamööbli hooldamine nõuab eelteadmisi AK Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Tartu Turbaalevik kirjutas turbast nime Parim õpilasfirma pakub maiastele naudingut Mis rikastab, mis rikub Karlovat? Karlova uus kohvik levitab hõrku röstimislõhna ERMi juurde kerkib kahe väljakuga jalgpallikompleks Vanemuine otsis draamale uut nägu Tiit Palu: trupp kogus mõtteid Sõnalavastused järgmisel hooajal Toidu kojuvedu muutub üha menukamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator

5 min lugemist
Rainer Vassiljev kodulinna Rakvere keskväljakul. Tema juhendatav Tallinna Selver on Eesti meister, ent aega puhata pole. Juba ootab ees koondise laager. FOTO: Liis Treimann / Postimees

2009. aastal vaid 25-aastaselt Tartu võrkpalli esindusmeeskonna peatreeneriks saanud Rainer Vassiljev on nüüdseks selles ametis vana kala. Pühapäeval viis ta Tallinna Selveri Eesti meistritiitlini ja juba täna alustab kodulinnas Rakveres tööd Eesti koondise juures.

Kui valmistasin Vassiljevi intervjuud ette, viskas üks kolleeg õhku küsimuse, kas Vassiljevi ellu mahub üldse midagi muud peale armastatud spordiala. 7-aastasest saati sama ala juures olnud mees on treenerina korraarmastaja ja nõudlik. Väga kalkuleeriv ja äärmiselt eesmärgile pühendunud, harvem näeb teda platsi ääres end häälekalt välja elamas. Küll lendab rusikas rahulolevalt läbi õhu, kui Selveri noored mängijad tema plaani täpselt ellu viivad.

Tellijale Tellijale

Üks võrkpallisõber ütles mulle hiljuti, et sa oled samuti suureks motivaatoriks muutunud.

Olen üritanud end selle koha pealt täiendada ja paremaks muuta. Ma arvan, et tegelikult on iga mängijat vaja motiveerida, ka 30-aastaseid. Et ta leiaks igaks hooajaks endale mingi motivatsiooni, millest kinni haarata. Need on erinevad asjad, mis mängijaid motiveerivad. Kindlasti ei lase ma ühtegi meest platsile, ilma et oleksin temaga riietusruumis rääkinud.

Räägid sa eraldi ka veel meestega, soojenduse ajal?

On ka soojenduse ajal veel konkreetsete ülesannete meeldetuletamisi. Ja soojenduse ajal on ka näha, mis nägudega vastased teisel pool võrku on, ja saab selle pealt mingeid nüansse sättida. Üldiselt olen ma suhteliselt korraarmastaja treener ja mehed on sellega kursis.

Mida see tähendab?

Nõuan mängijatelt, et asju tehtaks korrektselt. Nii mängus kui ka treeningul.

11.05.2016 13.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto