Sisukord
Eesti
Postimees
12.05.2016
Eesti Tabati sadakonda inimest tüssanud kelmid (3) Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega Kümnete euromiljonite jagamine tekitab perearstides küsimusi Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Reps tõuseb Keskerakonna riigipea kandidaadiks (6) Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Pootsmann loodab, et keegi ei kurvasta Dilbert Laps kukkus sünnipäevapeol 3,5 meetri sügavusse kaevu Eesti lühiuudised Viljandimaa koolieelikud pidasid liikumispidu Röntgeniaparaat pidi «Russalkale» alla vanduma Geenid mõjutavad haridustaset (3) Majandus Nord Stream 2 – ülikasum, julgeolekuoht või mõlemad? (24) Majanduse lühiuudised Eesti Post läheb koos Eesti Teedega erastamisele Sipilä: Soome ei saa enam vanaviisi jätkata (3) Keskpanga negatiivne intress läheb pankadele maksma miljoneid (7) Starmani sihtiv väikeaktsionär on laia haardega (1) Välismaa Lahutamatu osa Damaskuse ööklubist – kanepilõhn Paavst võib Eestisse tulla aastal 2018 Välismaa lühiuudised Damaskuse baarides segunevad lootus ja hirm KOHALIK VAADE: Tants Venemaaga laviini serval Arvamus Tõnis Allik: kahe kantsi kaitseks Vastukaja: miks sõidujagamine ei ole taksoteenus (4) Aivar Haller: poliitbroilerite ajastu saaks läbi (1) Hannes Saarpuu: kas liigume kiirliinide ja isemajandavate bussiettevõtete likvideerimise poole? (3) Juhtkiri: Venemaa gaasirelv (1) Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: mida teha 9. maiga? (13) Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi eitab omanikuhuvi Silmetis Kultuur Salapärane ja kaasahaarav Tartu: «Supilinna salaselts» Postimehe kinos Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Posthipsterid rabelevad võltsreaalsuses Sport Spordi lühiuudised Rainer Vassiljev: korraarmastajast motivaator EMile enda ja olümpianormidega võistlema Superstaari tragöödia annab MMile uue värvi Kuldses eas Kiivikas läheb aastatega aina paremaks Tarbija Aiamööbli hooldamine nõuab eelteadmisi AK Vanemuise draama paistab silma oma näo puudumisega Tartu Turbaalevik kirjutas turbast nime Parim õpilasfirma pakub maiastele naudingut Mis rikastab, mis rikub Karlovat? Karlova uus kohvik levitab hõrku röstimislõhna ERMi juurde kerkib kahe väljakuga jalgpallikompleks Vanemuine otsis draamale uut nägu Tiit Palu: trupp kogus mõtteid Sõnalavastused järgmisel hooajal Toidu kojuvedu muutub üha menukamaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased kohtusid Rootsis ABBA liikmega

3 min lugemist
Eesti delegatsiooni juht Mart Normet, ABBA liige Björn Ulvaeus, ajakirjanik Karmel Eikner ja Eesti seekordne eurostaar Jüri Pootsmann trehvasid eile Stockholmis Tyroli tavernis. FOTO: ERR

Eile pärastlõunal saigi see teoks – Eesti Televisiooni «Ringvaate» toimetaja Karmel Eikneri intervjuu ja laulja Jüri Pootsmanni kohtumine legendaarse Rootsi popansambli ABBA liikme Björn Ulvaeusega.

Kõik sai alguse mitu kuud tagasi, kui Karmel Eikneril tekkis mõte, et kui juba Rootsi Eurovisioonile sõiduks läheb, võiks otsida üles mõni supergrupi ABBA liikme. Valik langes Björn Ulvaeusele – on ju teada, et Agnetha Fältskog intervjuusid ei anna, Anni-Frid Lyngstad elab Šveitsis ja Benny Andersson pole sellest huvitatud. Ulvaeuse eestvõttel on aga uksed avanud nii Stockholmis asuv ABBA muuseum kui ka tavern nimega Tyrol, kus etendatakse menukalt tükki «Mamma Mia! The Party». Kohtumise toimumisele aitasid kõvasti kaasa ka Eikneri tuttavad Rootsi televisioonist. Pärast põhjalikku aruandlust, miks ja milleks seda vaja ning kui suur ikka on «Ringvaate» auditoorium nii otse-, kordus- kui ka järelvaadatavana, sai diil tehtud. Muidugi pärast lisaselgitusi, kui väike on Eesti.

Ent intervjuule lisandus Björn Ulvaeuse seatud tingimus: tema tahab omakorda kohtuda Jüri Pootsmanniga.

-Karmel Eikner, kuidas see kohtumine aset leidis?

Pidime olema väga täpselt Tyrolis kohal, intervjuuks oli antud aega 20 minutit koos pildistamisega. Sättisime ennast valmis, tellisime auto ja sõitsime kohtumisele.

Nii kui uksest sisse astusime, ütles ta meile, et võtaksime hästi rahulikult – teeme kõigepealt rõdul intervjuu ära ja siis pildistame.

-Närv oli sees?

Ütlen ausalt: oli küll. Mulle on alati meeldinud värvikaid maailmakodanikke intervjueerida – see teebki ajakirjanikutöö huvitavaks. Tegin endale hommiku vabaks ja ütlesin, et tahan rahulikult hotellis olla, süveneda ja ette valmistada. Minu meelest on olulisim mitte küsida selgrootuid küsimusi, törts siit ja teine sealt, vaid et intervjuust tekiks ka lugu. Loodan, et mul see õnnestus.

Rääkisime tema soovitustest noortele lauljatele, rääkisime, mida tähendab talle ABBA aeg, kui palju bändiliikmed praegu kohtuvad, ning lõpuks sellestki, et neil on Benny Anderssoniga varuks üks suur üllatus, mis kohe-kohe teatavaks tehakse.

-Kohe – see tähendab Eurovisiooni lõppvõistlusel?

Seda ta ei täpsustanud. Neil on valminud uued lood, ja see on vägev!

-Miks ta ikkagi Jüri Pootsmanniga kohtuda tahtis?

Kaugele oli tunda, et Björn Ulvaeus on nelja lapse isa ja et talle meeldib noortega tegelda. Mul on tunne, et ta soovib suhelda noorte andekate inimestega. Ta väljendas seda väga selgelt, et eri põlvkondi peab ühendama ning et kogemuste vahetamine on alati kasulik.

Mulle meeldis väga Jüri kodune kasvatus – ta küsis kohe, et ega see ole palju, kui ütleksin igaks juhuks oma nime ja mis riigist tulen. Nii täpselt peabki see käima – mitte Ulvaeus ei pea meid tundma, vaid meie teda. Jüri oli kõik läbi mõelnud, mida küsida, arvestanud, et nende vanusevahe on umbes 50 aastat, ning mainis, et juba lasteaias esitas ta kontserdil ABBA lugusid. Tal olid kaasa ka vinüülplaadid, millele autogrammi võtta.

Pärast seda, kui Jüri mainis, et kahjuks ei saanud ta finaali, ütles Ulvaeus talle väga toreda mõtte. Et sellest pole midagi, kasuta seda kui võimalust ennast tutvustada, sinu võimalused alles tulevad ja et praegu oli selleks hea hetk – sind nägi väga palju inimesi. Ta oli Jürile nagu hea vanaisa.

-Millise tundega lahkusid?

Päike tuli veel rohkem välja, kui seda enne taevas oli. Seisime seal tarverni ees ja mõtlesime, mis me tänase päevaga teeme. Me ju nii tahtsime kohtuda selle väärika, üliandeka laululoojaga, sest selliseid lihtsaid meloodiaid välja mõelda tundub lihtne, aga tegelikult see nii pole. Ja kõik me oskame neid. Vähemalt üht laulu me kõik teame, ja siis vaatadki teda nagu Hiina imet!

Intervjuu ja Jüri Pootsmanni kohtumine Björn Ulvaeusega on eetris 16. mail kell 19 «Ringvaates».

Seotud lood
    11.05.2016 13.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto