Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rein Ahas: rännata maailmas, kus kõik jääb hiirekliki kaugusele

FOTO: Allikas: David Harvey «The Condition of Postmodernity»

Rändamine on lihtsam kui kunagi varem, sest terve maailm mahub ära arvutiekraanile ja mahajääjad on äraläinutest Skype’i-kõne või e-kirja kaugusel. Tervete rahvaste rändeks on vaja hulka õiges vanuses inimesi, silmapiiril kõrgema elatustasemega riiki ja sündmust, mis rändevoo käivitaks. Need kolm tingimust on praegu täidetud nii Ida-Euroopas kui ka Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Tõsiste probleemidega peab toime tulema nii rände siht- (töötus, sotsiaaltoetused) kui ka lähteriik (tööjõupuudus, regionaalprobleemid). Rännet lahkavad Tartu Ülikooli professorid Rein Ahas ja Tiit Tammaru.

Tellijale Tellijale

Maailm, milles toimub praegune rändekriis, on tänu info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) arengule oluliselt muutunud. Tihti tundub, et rännete emotsionaalsel käsitlemisel lähtutakse aga eelmise sajandi maailmapildist. Mobiilse avatud infoühiskonna sunnismaiseks muutmine ja müüridega piiramine on juba ette läbi kukkunud.

13.05.2016 16.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto