Sisukord
Käsipall
Tänane leht
13.05.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Ringkonnakohus: Tammemägi peab valimisreklaami kulu Tallinnale hüvitama Tagakülg Politsei kahtlustab, et Harkust pääsenud illegaalid on Eestist lahkunud Ekspert peab tubakaaktsiisi liiga madalaks (2) Eesti lühiuudised Purjus endine Võru linnapea keeldus alkomeetrisse puhumast Linkevičius: Leedus ei küsitud, kas kandideerida või mitte (1) Esikülg 13. mai Pärnaka suurest varbast sai pöial Mälumäng Öine riitus Toompeal Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Eesti tagastas viikingiaegse mõõga Ukrainale Majandus EVEA president, maksuparadiis ja luksuskaater (2) majanduse lühiuudised Majanduskasv ootuspäraselt alla kahe protsendi (2) Teder sai Ukraina kaubanduskeskuse tagasi Riigi dividendid sattusid sõltuvusse Venemaast Välismaa Tööjõureform muudab Prantsusmaad Aktivistid nõuavad kodanikupalka Prantsusmaal valmis maailma suurim lõbusõidulaev Senat peatas Rousseffi volitused presidendina Välismaa lühiuudised Lété sõnul teeb NATO Varssavis revolutsiooni Tallinnas valminud tippraport tahab brigaadi igasse Balti riiki (2) Arvamus Peeter Koppel: tuleb ilmselt valmistuda saabuvaks populismitsunamiks (20) Andrus Karnau: Panama paberite needus (1) Lauri Hussar: mesi tervele Eestile (2) Peaministrid: Eesti ja Soome ehitavad piirideta e-riiki (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: eesmärk õndsast minevikust (1) Postimees 1932.aastal: uusi andmeid Kristjan Jaagust Sten Sepper: kes meid merel kaitseb? Kultuur Hallid karvad (h)Undi lambanahas Punkarid vs neonatsid: brutaalne õuduspõnevik lööb jalaga kõhtu Sport Brooks päästis Rapla Spordi lühiuudised Rutiinist, rõõmust, noortest ja hingekriipest Tuhkatriinu, imetreeneri rekordiüritus, võimas Moskva ja Baskimaa uhkus Põnevad uustulnukad kibelevad legendide kõrvale Epp Mäe katsub jõudu maailma parimaga Tallinn Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Tarbija Rahulik perepuhkus muutus ootamatult mitmepäevaseks reiviks Osmanite impeeriumi pealinn võlub rikkaliku ajaloo ja maitsva toiduga Tartu Järvi tabas ehmatav õitseng Elva rahvas saab kolm korda nädalas sauna Pikalt remonditud Pargi tänav hakkas kohe lagunema (3) Tantsuspordis toob võidu enesekindlus Maitseelamusi jätkub meelele ja keelele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rutiinist, rõõmust, noortest ja hingekriipest

6 min lugemist
Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. FOTO: Tairo Lutter

«Mul on väga hästi meeles, kui paar aastat tagasi istusin ja mõtlesin, et see pole normaalne, kui võidan poistega A-klassi Eesti meistrivõistlused, kuid mul ei teki sellest mingitki emotsiooni. Et mul pole emotsiooni poisse hea mängu eest kiita, vaid ütlen, et minge tehke oma medalirivistus ära, ma ootan teid bussis,» meenutab käsipallitreener Kalmer Musting oma treeneriaastate seni vaimselt keerulisimat ajavahemikku.

Tellijale Tellijale

Kalmer Musting, 2003. aastal sai sinust Põlva Serviti peatreener –  seega oled seda tööd teinud 13 hooaega. Eesti käsipall on kui väike konnatiik ning aastatega kipub kõik korduma ning sellest tekkiv rutiin näibki loomulik.

Esimestel aastatel polnud mingit rutiini, seda enam, et algus oli konarlik ja vastased meist tugevamad. Meil oli noor meeskond, kõik Põlva omad poisid. Tasapisi üritasime kogemusi juurde leida, siis tuli suur tõus 2007. ja 2008. aastal ning kõik hakkas otsast peale ja hoopis teisel tasemel. Pärast neid hooaegu läksid aga paremad mängijad minema ja kohe langesime kodus kolmandaks.

Rutiin võis tekkida aastatel 2010-2013, kui meeskonna eelarve ja treenitus vähenesid. Varem harjutasime proffide kombel ka hommikuti, kuid nendel aastatel läksime üle vaid õhtusele treeningule. Sellistes olukordades sõltub palju sellest, kuidas sa suudad iseendale neid asju selgeks teha. Kui langed vaimselt rutiini ja mõtled, et tiksun siin kuidagimoodi, siis see edu ei too. Sa pead leidma endale ikkagi mingid mõtted ja eesmärgid.

Vahepeal olidki aastad, kui sinu jutust kõlas tüdimust ja pessimismi, et teeme siin kuidagi need asjad ära, kuid tegelikult eriti ei jaksa...

Sul on täiesti õigus! See teema tuli väga põhjalikult üles 2012. aastal. Palju asju oli üksteise otsas, lisaks klubile ka Eesti koondis, kuhu sai väga palju sisse pandud, kuid vastu saadud tohutut kriitikat. Mind ei tampinud ajakirjandus, vaid siseringist need, kes tahtis võimule pääseda – näiteks Kehra seltskond, mitte ainult peatreener Jüri Lepp, vaid ka klubi juhtkond. Nii tekkisidki meeleolud, et olen väsinud ja peaks hakkama otsi kokku tõmbama.

Lisaks kõigele kaotasime klubiga ka 2012. ja 2014. aasta meistrivõistluste finaalides ning sellised asjad tampisid psühholoogiliselt. Töökoormuse langetamine ja nii-öelda kõrvale minek ei andnud kohe tulemust, kuid paar viimast hooaega olen oma tööd taas nautinud. Olen leidnud uue hingamise. 

12.05.2016 14.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto