Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
13.05.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Ringkonnakohus: Tammemägi peab valimisreklaami kulu Tallinnale hüvitama Tagakülg Politsei kahtlustab, et Harkust pääsenud illegaalid on Eestist lahkunud Ekspert peab tubakaaktsiisi liiga madalaks (2) Eesti lühiuudised Purjus endine Võru linnapea keeldus alkomeetrisse puhumast Linkevičius: Leedus ei küsitud, kas kandideerida või mitte (1) Esikülg 13. mai Pärnaka suurest varbast sai pöial Mälumäng Öine riitus Toompeal Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Eesti tagastas viikingiaegse mõõga Ukrainale Majandus EVEA president, maksuparadiis ja luksuskaater (2) majanduse lühiuudised Majanduskasv ootuspäraselt alla kahe protsendi (2) Teder sai Ukraina kaubanduskeskuse tagasi Riigi dividendid sattusid sõltuvusse Venemaast Välismaa Tööjõureform muudab Prantsusmaad Aktivistid nõuavad kodanikupalka Prantsusmaal valmis maailma suurim lõbusõidulaev Senat peatas Rousseffi volitused presidendina Välismaa lühiuudised Lété sõnul teeb NATO Varssavis revolutsiooni Tallinnas valminud tippraport tahab brigaadi igasse Balti riiki (2) Arvamus Peeter Koppel: tuleb ilmselt valmistuda saabuvaks populismitsunamiks (20) Andrus Karnau: Panama paberite needus (1) Lauri Hussar: mesi tervele Eestile (2) Peaministrid: Eesti ja Soome ehitavad piirideta e-riiki (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: eesmärk õndsast minevikust (1) Postimees 1932.aastal: uusi andmeid Kristjan Jaagust Sten Sepper: kes meid merel kaitseb? Kultuur Hallid karvad (h)Undi lambanahas Punkarid vs neonatsid: brutaalne õuduspõnevik lööb jalaga kõhtu Sport Brooks päästis Rapla Spordi lühiuudised Rutiinist, rõõmust, noortest ja hingekriipest Tuhkatriinu, imetreeneri rekordiüritus, võimas Moskva ja Baskimaa uhkus Põnevad uustulnukad kibelevad legendide kõrvale Epp Mäe katsub jõudu maailma parimaga Tallinn Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Tarbija Rahulik perepuhkus muutus ootamatult mitmepäevaseks reiviks Osmanite impeeriumi pealinn võlub rikkaliku ajaloo ja maitsva toiduga Tartu Järvi tabas ehmatav õitseng Elva rahvas saab kolm korda nädalas sauna Pikalt remonditud Pargi tänav hakkas kohe lagunema (3) Tantsuspordis toob võidu enesekindlus Maitseelamusi jätkub meelele ja keelele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ekspert peab tubakaaktsiisi liiga madalaks

4 min lugemist
Kristina Mauer-Stender FOTO: Sander Ilvest

Eestlanna Kristina Mauer-Stender veab Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juures eksperdina tubakavastast tööd. Neil päevil on ta Kopenhaagenist, WHO Euroopa keskusest Eestis käimas.

Tellijale Tellijale

«Vaadates, mis Euroopas toimub, siis sigarettide suitsetamine on selgelt 20. sajand,» lausus Mauer-Stender. «Eriti, kui vaatan erinevate riikide noori. Siin pean muidugi vahet tegema nii noorte kui ka täiskasvanute hulgas hariduse järgi. Kõrgharidusega inimeste hulgas, ka Eestis on selgelt tendents vähem suitsetamise suunas. Probleem on aga selgelt jätkuv väiksema haridusega, potentsiaalsete töötute, majanduslikult vähem kaitstute seas.»

Mida neile, kes kehvemal järjel, suitsu asemele pakkuda? Isegi on kehv ja siis tahame veel suitsu ka ära võtta?

See on üks argument, mida tihti kuulen, et see on nagu nende viimane võimalus ja rõõm elus. Kui raha on niigi vähe ja kui me vaatame, kui palju aastas kulub sigarettide peale, siis suitsetamisest loobumise korral saab ju seda raha kulutada millegi muu peale.

Selle argumendiga väga kaugele ei lenda?

Ma arvan, et lendab. Inglismaal on tehtud erinevaid n-ö katseid. Näiteks naistevanglas on vangidele antud võimalus, kas jätkata oma raha eest sigarettide ostmist või näiteks saada vahetevahel selle eest hoopis uut pesu või midagi muud naiselikku. Tulemus oli väga hea ning Inglismaal võime rääkida isegi tubakavabadest vanglatest.

12.05.2016 14.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto