Sisukord
Tervis
Tänane leht
13.05.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Ringkonnakohus: Tammemägi peab valimisreklaami kulu Tallinnale hüvitama Tagakülg Politsei kahtlustab, et Harkust pääsenud illegaalid on Eestist lahkunud Ekspert peab tubakaaktsiisi liiga madalaks (2) Eesti lühiuudised Purjus endine Võru linnapea keeldus alkomeetrisse puhumast Linkevičius: Leedus ei küsitud, kas kandideerida või mitte (1) Esikülg 13. mai Pärnaka suurest varbast sai pöial Mälumäng Öine riitus Toompeal Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Eesti tagastas viikingiaegse mõõga Ukrainale Majandus EVEA president, maksuparadiis ja luksuskaater (2) majanduse lühiuudised Majanduskasv ootuspäraselt alla kahe protsendi (2) Teder sai Ukraina kaubanduskeskuse tagasi Riigi dividendid sattusid sõltuvusse Venemaast Välismaa Tööjõureform muudab Prantsusmaad Aktivistid nõuavad kodanikupalka Prantsusmaal valmis maailma suurim lõbusõidulaev Senat peatas Rousseffi volitused presidendina Välismaa lühiuudised Lété sõnul teeb NATO Varssavis revolutsiooni Tallinnas valminud tippraport tahab brigaadi igasse Balti riiki (2) Arvamus Peeter Koppel: tuleb ilmselt valmistuda saabuvaks populismitsunamiks (20) Andrus Karnau: Panama paberite needus (1) Lauri Hussar: mesi tervele Eestile (2) Peaministrid: Eesti ja Soome ehitavad piirideta e-riiki (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: eesmärk õndsast minevikust (1) Postimees 1932.aastal: uusi andmeid Kristjan Jaagust Sten Sepper: kes meid merel kaitseb? Kultuur Hallid karvad (h)Undi lambanahas Punkarid vs neonatsid: brutaalne õuduspõnevik lööb jalaga kõhtu Sport Brooks päästis Rapla Spordi lühiuudised Rutiinist, rõõmust, noortest ja hingekriipest Tuhkatriinu, imetreeneri rekordiüritus, võimas Moskva ja Baskimaa uhkus Põnevad uustulnukad kibelevad legendide kõrvale Epp Mäe katsub jõudu maailma parimaga Tallinn Ohtlikud gaasiseadmed nõudsid uusi ohvreid Tarbija Rahulik perepuhkus muutus ootamatult mitmepäevaseks reiviks Osmanite impeeriumi pealinn võlub rikkaliku ajaloo ja maitsva toiduga Tartu Järvi tabas ehmatav õitseng Elva rahvas saab kolm korda nädalas sauna Pikalt remonditud Pargi tänav hakkas kohe lagunema (3) Tantsuspordis toob võidu enesekindlus Maitseelamusi jätkub meelele ja keelele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärnaka suurest varbast sai pöial

4 min lugemist
Viktor Djundiki uus pöial oli eilseks juba sedavõrd kosunud, et ei teinud enam valu. Kõrval teda opereerinud doktor Andrus Metsa ja doktor Mari Tamre. FOTO: Margus Ansu

Kaua seedis pärnakas Viktor Djundik doktor Andrus Metsa välja pakutud mõtet, et elektrihöövliga juhtunud õnnetuses kaotatud pöidla saab asendada tema isikliku suure varbaga. Aga eile täitis pärast operatsiooni veel pisut paistes varvas juba pöidla ülesandeid.

Tellijale Tellijale

Läinud teisipäeval toimunud operatsioon oli Tartu Ülikooli kliinikumis ja teadaolevalt kogu Eestis üldse teine omataoline, esimene toimus samuti Tartus 1998. aastal. Tõsi, varvas on jämedam kui pöial, ent kui haavad kinni kasvavad ja paistetus kaob, ei pruugi pöealt lähemalt uurimata Djundiki eripärast arugi saada. Varvas ongi pöidlast umbes viiendiku jagu jämedam, aga ei toimi pöidlana tegelikult sugugi kehvemini. «Sirutus ja painutus on suurel varbal enam-vähem sama,» lausus Metsa.

Ehkki tavainimesele tundub säärane siirdamine ehk veidi ulmeline, pole töö iseenesest kirurgi jaoks midagi kaelamurdvalt keerulist. Operatsioon kestis üheksa tundi, aga säärase pikkusega operatsioonidki on käekirurgias tavapärased. Metsa ei opereerinud seejuures üksi, vaid koos doktor Mari Tamrega. Veresooned õmmeldi mikroskoobi all käsitsi kokku niidi ja nõelaga, mis on tunduvalt peenemad juuksekarvast, aga sellegagi on arstid harjunud.

12.05.2016 14.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto