Sisukord
Majandus
Postimees
14.05.2016
Eesti Male Dilbert Horoskoop Viimane veerg Palju õnne Sammu võrra ees Uusehitusi tühjendanud pätid saadeti aastateks vangi Tallinnas algas Lennart Meri konverents Väikemees jäi kodu juures veokirataste alla Öise Vahtkonna tegevuses osalenud mees peeti Venemaal Eesti spioonina kinni Eesti lühiuudised Rõivas: me ei taha, et kuuleme otsustest CNNist (8) Maksudopingu tarvitajad (2) Püss ja pauk Mälumäng Linnalapsed tutvuvad kodulindudega lk 2 viited Majandus Maailma mõjukaim naftamees saadeti erru LHV annab mikroettevõtetele laenu (1) majanduse lühiuudised Idufirmade börs töötab – Shipitwise sai loodetud investeeringu Maksudopingu tarvitajad (2) Välismaa Leedu «Kaardimaja»: altkäemaks, noaga selga löömine ja Moldova vari (1) Tatarstan tahab jätkata erilepingut Moskvaga Tatari rahvuslased hoiavad varju Kliimasoojenemine muudab Arktika rändlinnud pisemaks Arvamus Ülo Tuulik: heledad ruudulised pintsakud Juhtkiri: Venemaa otsib superspiooni (1) Päeva karikatuur Ene Pajula veste: kuhu küll kõik mehed jäid, küsib mammi Püss ja pauk Maksudopingu tarvitajad (2) Sammu võrra ees Ühe solv(a)umise lugu (3) EKI keelekool: kõneisik ja vilepuhuja (1) Nils Niitra: sõpruskond või kogukond (3) Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel kaitseb täna väitekirja Kultuur Niimoodi ei tehta Kaunis (muinas)lugu kummalistest kannatustest Aja auk. Salfordi poisid Nädala plaat. Moraal ja romantika Laev läheb Sünteetiline mesi Suvi läänerannikul Nunnu tantsupop kuulamiseks peenemale maitsele Leslye Walton – uus nimi maagilise realismi maailmas Sport Spordi lühiuudised Rootsi saab MMil lisajõudu Nurmsalu naasmise vastu tuntakse huvi FISi kõige kõrgemal tasemel Venelasi tabasid taas dopingusüüdistused Sinise õnne linn AK Laev läheb Aja auk. Salfordi poisid Suvi läänerannikul Sünteetiline mesi Eesti kusipall pääses maailmakaardile! Nunnu tantsupop kuulamiseks peenemale maitsele Viimane veerg Akadeemikud ja eurovisioon Teeme rahval tuju paremaks Peeter Langovitsi tagasivaade: edukalt Eurovisioonilt tagasi Oleg Kudrin: Putini Venemaa hokijää peegelpildis (2) Arter Vaata, kes lendab! Ehmatav Eurovisioon Sammu marss! (23) Aeg keha käsile võtta (1) Tervislik võta toiduks, kihvtine pane kõrvale Justin Petrone: peegelmaailm Meestemood: ellujäämisõppus lühikestes pükstes Maikuu köögitähed kodumaistest taimedest Mitte ainult golfaritele Süstaga saari avastama Haruta kondid uuesti lahti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Idufirmade börs töötab – Shipitwise sai loodetud investeeringu

1 min lugemist
Shipitwise'i meeskond, mis asus mõni aasta tagasi Funderbeami abil raha kaasama. FOTO: Erakogu

Rahvusvahelisi kulleriteenuseid pakkuv idufirma Shipitwise on esimene ettevõte, mis kogus Eestis hiljuti avatud uudselt investorite kaasamisplatvormil Funderbeam plaanitud summa.

Ettevõttel oli plaan koguda juuni keskpaigaks 100 000 eurot investeeringuid, kuid summa sai kokku juba eile hommikuks. «Hoiame oma investeeringukampaaniat veel lahti kuni 13. juunini ning aktsepteerime senikaua ka kõik summad, mis viivad meid üle 100 000 euro,» ütles Postimehele üks Shipitwise’i asutajatest Aleksander Gansen.

Funderbeam Marketsi põhiidee on luua sündikaatide abil idufirmadesse ka väiksemaid investeerimisvõimalusi. «Sündikaat on nagu fond, kuhu on koondatud äriinglite ja väikeinvestorite investeeringud, et see siis ühe tehinguna ettevõttesse paigutada,» selgitas ettevõtte juht ja üks asutaja Kaidi Ruusalepp. «Hiljem saavad investorid oma investeeringutega aga turul kaubelda.»

Aleksander Ganseni sõnul on tänane tulemus parim tõestus ettevõtte uskumuste paikapidavusest. «Näeme väga selgelt seda, et uutmoodi mõtlemisega inimesed, keda on hoitud eemal otsustest, investeeringutest ja teenustest, mis olid seni kättesaadavad vaid «väljavalitutele», soovivad tungivalt majanduse muutustes kaasa rääkida,» sõnas Gansen.

Shipitwise plaanib saadud investeeringuid kasutada näiteks selleks, et leida järgmise poole aasta jooksul ligi 150 Euroopa logistikaettevõtte hulgast koostööpartnereid. Fookuses on Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania ja Suurbritannia ettevõtted. Aasta lõpuks on plaan jõuda 2000 paki saatmise ja 250 000 euro suuruse käibeni.

Funderbeami asutasid 2013. aasta suvel Kaidi Ruusalepp, Urmas Peiker ja Villu Arak. Esimese tootena valmis 2015. aastal globaalne idufirmade ja investorite andme- ja analüüsiplatvorm Funderbeam Data. Selle aasta aprillis loodi startup-firmade investeerimis- ja kauplemisplatvorm Funderbeam Markets.

Seotud lood
13.05.2016 16.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto