Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat!

4 min lugemist
Taavi Kotka. FOTO: Liis Treimann

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka kirjutab, et Eesti võiks kehtestada oma reegleid, et luua 21. sajandi reaalsusele vastav majandusruum.

Tellijale Tellijale

Sakslane. Elab ja töötab Inglismaal. Eesmärk avada töö kõrvalt reisiinfoportaal. Otsustas hakata e-residendiks ja teha ettevõte Eestisse, sest ei ole kindel, kui kauaks enam Londonisse jääb, ja talle meeldis mõte, et saab asukohast sõltumatult oma ettevõtet juhtida. Insener. Elab ja töötab Brasiilias. Pakub keerukaid arvutusmudeleid energeetikaettevõtetele Euroopas ja USAs. Eesmärk saada mugavam ja kiirem viis Euroopa klientidega arveldamiseks. Hakkas e-residendiks, asutas ettevõtte Eestis ja lendas ise kohale, et avada pangakonto.

Kui välja jätta soomlased ja teiste naaberriikide esindajad, kes võtavad e-residentsust pigem oma vara haldamiseks Eestis, siis just sedalaadi on need e-residentide lood. Inimesed, kellel on vaja juriidilist keha ja pangakontot, et ajada oma globaalset äri, ja Eesti pakkumine sobib neile. Lihtne, mugav, asukohast sõltumatu, soodne. E-residentsus on idee, mis aitab Eestil luua oma majandusruumi, kuhu kuulub miljoneid selliseid inimesi, nagu ma ülalpool kirjeldasin. Mitte vargsi ja salaja nagu mõni offshore-riik, vaid avatult ja seaduslikult, pakkudes oma era- ja avaliku sektori e-teenuseid, mida oleme teistest kiiremini suutnud üles ehitada.

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto