Sisukord
Tarbija
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus

2 min lugemist
Möödunud nädalal testis Hyperloop One tehnoloogit, mis võib juba paari aasta pärast transpordiga inimesi kiirusel üle 1200 km/h. Pildil on näha testseadeldis pidurdamas pärast 1,1-sekundilist kiirendust saavutatud kiirust 190 km/h. FOTO: AP/Scanpix

Uue põlvkonna transpordilahendus nimega hyperloop on pakkunud kõneainet alates 2013. aasta augustist, mil ideed tutvustas Tesla ja SpaceXi juht Elon Musk. Olemuselt on tegemist vaakumtorus liikuva ning seal magnetite najal kergelt hõljuva sõiduriistaga, mis tänu vähesele hõõrdumisele võib saavutada ka kiiruse 1200 km/h. Inimesed istuvad sõidu ajal «rongides», milles on tagatud sobiv rõhk ning seega igati mugav ja turvaline keskkond ülikiireks reisimiseks.

Tellijale Tellijale

Aktiivselt arendab hyperloop’i kaks ettevõtet, kellest üks, Hyperloop One jõudis möödunud nädalal esimese avaliku katsetuseni. Tõsi, veel ei ole valminud vaakumtorudest koosnevat rada ega ka kapslit, milles reisijad istuma hakkavad. Eelkõige katsetati mootorit ja see katsetus läks igati korda.

Seadeldis saavutas sajakilomeetrise tunnikiiruse 1,1 sekundiga. Ettevõtte kaasasutaja Brogan BamBrogani sõnul on eesmärk saavutada kiirus 643 km/h kahe sekundiga. Veel sel aastal on plaanis ehitada ligi nelja kilomeetri pikkune rada, kus kapsel liiguks kiirusega 1200 km/h.

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto