Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat?

1 min lugemist
Jüri Ehasalu FOTO: Postimees.ee

Hiljutisel aasta pressikonverentsil meenutas Vladimir Putin üht ammutuntud õpetlikku lugu. Hakatud kord kedagi Petrovi kõrgemale ametikohale edutama. Esimene osakond kohe vastu: ei sobi, tal olnud kunagi pahandusi kasukaga. Täpselt ei mäleta, kas tema varastas kelleltki kasuka või temalt varastati. Igatahes mingi jama selle kasukaga oli, parem siiski mitte edutada.

Postimehes võtab kirjamees Olev Remsu muu hulgas taas kõne alla ligi veerand sajandit vana loo poliitilistest kingapaeltest («Rüütel, Savisaar ja Helme», PM 3.05). 1992. aasta presidendivalimiste eel 28.veebruari Ekspressis tegi sel teemal avalöögi Vilde kolhoosi kunagine esimees Erich Erilt. Ta süüdistas Arnold Rüütlit enda alandamises ja Moskva joodikule kingade jalga aitamises ning kingapaelte sidumises. Tema kupatanuks vene igeriku paljajalu Tallinna tagasi.

Paar nädalat tagasi, 21. aprilli Maalehes on see lugu üksipulgi lahti arutatud. Kui Arnold Rüütel ka aitas NLKP Keskkomitee peasekretäri Brežnevi üht lähimat usaldusmeest Viktor Golikovi riietumisel, siis käitus ta nii nagu korralikule inimesele kohane ja heaks kombeks. Golikov nimelt oli invaliid, kel puudus vasak käsi!

Olev Remsu arvates polevat Rüütli toetajatele oluline, kas ta on sidunud kolhoosi saunapidudel tähtsate Kremli tšinovnikute kingapaelu. Poliitsümpaatia ei hoolivat loogikast ja argumentatsioonist, see rajanevat ainult tunnetel.

Remsul on kahtlemata õigus oma arvamusele nagu igaühel meist. Samas aga ei saa tegelikult toimunut maha vaikida ega moonutada. Ammugi mitte tõde faktidest lahutada ega seda kahtlastesse kasukatesse rüütada. Tolle kulunud ja vildaka kingapaelte-jutu võiks ehk kord juba prügikasti visata.

Seotud lood
    16.05.2016 18.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto