Sisukord
Äriuudised
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt

4 min lugemist
Valga Kungla 21 maja sai paar kuud tagasi uue omaniku, kes tahab üürikorteritega majja uue hinguse tuua ning ka müügis olevad korterid maha müüa. Kes maja ajalooga nii hästi kursis ei ole, arvab, et tegu on 3–4 aasta vanuse hoonega. FOTO: Google

Kuigi riiklike üürielamute programmi, mille algatas Urve Palo ja mida nüüd veab Liisa Oviir, on viimasel nädalal tabanud hulk kriitikamooli, on mitme Kagu-Eesti omavalitsusjuhi arvates sel mõttel omamoodi jumet. Samas viitavad senised arendused seal teravalt piirkonna probleemidele.

Tellijale Tellijale

Üks väheseid inimesi, kes sotsiaaldemokraadist ettevõtlusministri veetavale kavale õla alla pani, on erakonnakaaslasest Valga linnapea Kalev Härk. «Eesti korteriturg ei toimi ja eriti hukas on asi väljaspool Tallinna piirkonda,» nentis Härk möödunud nädalal. Tema sõnul käib  juba praegu terve hulk inimesi Tartust Valgas tööl, sest 12 000 elanikuga piirilinna kohalik üüriturg on amortiseerunud, mugavusteta ja kasutuseta. 

Nii seisab Valgas 52 tühja ja üle 50 pooltühja kortermaja. «Riiklikult toetatud üürikorterite programm annab võimaluse elada kõikjal Eestis, mitte ainult Tallinnas,» märkis piirilinna linnapea. Seega kaalub ilmselt ka Valga linn kaalub rahastusvõimaluse avanedes toetust küsida.

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto