Sisukord
Äriuudised
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt

4 min lugemist
Valga Kungla 21 maja sai paar kuud tagasi uue omaniku, kes tahab üürikorteritega majja uue hinguse tuua ning ka müügis olevad korterid maha müüa. Kes maja ajalooga nii hästi kursis ei ole, arvab, et tegu on 3–4 aasta vanuse hoonega. FOTO: Google

Kuigi riiklike üürielamute programmi, mille algatas Urve Palo ja mida nüüd veab Liisa Oviir, on viimasel nädalal tabanud hulk kriitikamooli, on mitme Kagu-Eesti omavalitsusjuhi arvates sel mõttel omamoodi jumet. Samas viitavad senised arendused seal teravalt piirkonna probleemidele.

Tellijale

Üks väheseid inimesi, kes sotsiaaldemokraadist ettevõtlusministri veetavale kavale õla alla pani, on erakonnakaaslasest Valga linnapea Kalev Härk. «Eesti korteriturg ei toimi ja eriti hukas on asi väljaspool Tallinna piirkonda,» nentis Härk möödunud nädalal. Tema sõnul käib  juba praegu terve hulk inimesi Tartust Valgas tööl, sest 12 000 elanikuga piirilinna kohalik üüriturg on amortiseerunud, mugavusteta ja kasutuseta. 

Nii seisab Valgas 52 tühja ja üle 50 pooltühja kortermaja. «Riiklikult toetatud üürikorterite programm annab võimaluse elada kõikjal Eestis, mitte ainult Tallinnas,» märkis piirilinna linnapea. Seega kaalub ilmselt ka Valga linn kaalub rahastusvõimaluse avanedes toetust küsida.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto