Sisukord
Sport
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber

3 min lugemist
Grigori Minaškin tänavusel EMil, mis lõppetas talle pronksmedali võitmisega. FOTO: SCANPIX

JUDO. Suviste Rio olümpiamängude viimaste pääsmete jagamine tekitab palju kirgi ja nii on ka Eestile läbi ajaloo kolm olümpiapronksi toonud judos. Lõplikult selguvad Riosse sõitvad judokad 30. mail, kui Rahvusvaheline Judoliit IJF kinnitab osalejate nimekirja. Praegu tundub olümpiale pääsevat värske EM-pronks Grigori Minaškin (kehakaal -100 kg), kuid Juhan Mettis (+100 kg) langes lõppenud nädalavahetusega joone alla.

Tellijale Tellijale

Viimati tekitas pahameelt tõik, et mullusel Tšiili MK-etapil välja jagatud punktid otsustati rahvusvahelise alaliidu poolt duubeldada ning nii langes Mettis raskekaalu pingereas ühe koha võrra. Otsust põhjendati sellega, et tänavu Tšiilis punkte ei jagatud.

Siiski selgus eile, et niisama tühja koha pealt ning tagantjärgi muudatust ei tehtud. Eesti Judoliidust märgiti Postimehele, et tänavuse Tšiili MK-etapi eel saabus ka alaliitu kiri, kus selgitati, et sel korral Lõuna-Ameerikas punkte ei jagata ja seetõttu tuleb eelmised korrutada kahega. See info oli vahepeal läinud aga kaotsi ehk ei jõudnud sportlasteni ja sealt tekkis ka segadus.

«Selliseid punktide muutmisi on ka varem ette tulnud. Judos on see tavapärane praktika,» tunnistas Eesti koondise peatreener Aleksei Budõlin eile. «Olen kõige kõrgemal tasemel ka nende käest aru pärinud, kuid nemad teevad reegleid ja selgitusi ei jaga.»

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto