Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

IRL hoidub veel populismist

3 min lugemist
FOTO: Allikas: Turu-Uuringute AS, graafika: Silver Alt

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) on oma tegemistega jõudnud punkti, kus piltlikult öeldes jääb nina juba vee alla ja hapnikku enam peale ei tule. Praegu neil kopsudes õhku pisut jagub, ent raske öelda, kui kauaks.

Tellijale Tellijale

Mõne asjatundja hinnangul on tõehetkeks lähenevad presidendivalimised, teiste hinnangul 2017. aasta sügisel toimuvad kohaliku omavalitsuse valimised. Selge on see, et kui 3. märtsil 2019 on IRL sama populaarne kui praegu, siis järgmises riigikogu koosseisus neid enam ei ole.

Kui nädalavahetusel tuli välja Eesti Rahvusringhäälingu tellitud ja Turu-uuringute ASi läbi viidud erakondade populaarsusreiting, mis näitas erakonnale neljaprotsendilist toetust, siis võttis see nii mõnelgi IRLi poliitikul jalad nõrgaks. On ju see erakond ja tema eellased olnud osaks paljudest olulistest sündmustest Eesti poliitilises ajaloos ja nüüd ollakse valimiskünnisest allpool.

Puudulik teavitustöö

Mõne hinnangul on see lausa Mart Laari tagasikutsumist väärt olukord: oli ju tema see, kes traageldas kaks erakonda, Isamaaliidu ja Res Publica, enne 2007. aasta riigikogu valimisi ühtseks löögirusikaks kokku.

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto