Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
17.05.2016
Eesti Mälumäng IRL hoidub veel populismist (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Metsavenna asjad leiti aastaid hiljem mannergust (1) Tagakülg Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Kaks Eestisse toodud põgenikku pöödusid kohtusse Pikk vaev luubi nimel Kevadtorm kaasas õppusele tsiviilhaigla ja kiirabi Eesti lühiuudised Piirissaare suurpõlengu taust – tühjad majad ja vähe püsielanikke (2) Priit Toobal lahkub Keskerakonna peasekretäri kohalt Majandus Majanduse lühiuudised Väljaspool Tallinna ja Tartut jäävad üüriturul pinnale vaid paar väikelinna Senised Kagu-Eesti üürielamute arendused seisavad tühjalt (1) Aktsionäride rahavimm lämmatab BLRTd (1) Välismaa Tšehhis mustlastel külas Välismaa lühiuudised Noorte türklaste põlvkond näeb esimest korda kurja Venemaad PILTUUDIS: Iisraeli sukeldujad leidsid Rooma-aegse aarde Arvamus Jüri Ehasalu: kes otsib kevadel kasukat? Päeva karikatuur Taavi Kotka: Eesti ei tee Panamat! (1) Taavi Minnik: Trumpi sõber pole Putin, vaid Trump ise (3) Postimees 1923. aastal: üleilmlisest rahust Keit Pentus-Rosimannus: julgeolekunõukogu liikmesus tugevdab Eesti mainet (6) Juhtkiri: me kõik oleme piirissaarlased (4) Mart Raudsaar: kas ajakirjandus kütab sõjahüsteeriat või küsib vajalikke küsimusi? (3) Kultuur Kultuuri lühiuudised Rael Artel: Tartmusis juhuslikke näitusi pole! (1) Mina kaon, sina kaod, tema kaob Sport Spordi lühiuudised Rocki pehme kaitse vallandas Kalevi viskepeo Kalevlased: midagi pole veel selge Triangel Eesti judokate ja Rio olümpia ümber Tiitel, mis murdis Vene klubi needuse Maailma esireketeid treeninud range juhendaja vormib Kontaveidist tipptegijat Tarbija Doonoriks on mindud ka napsi ja siredate jalgade pärast Tulevikureis Läänemerel: kiirusel 1200 km/h suletud torus (1) Tartu Laval käib luuleline tants ajaliku ja ajatuga Kes kütib Tammelinna kasse? Kohtuvaidluse tõttu jääb Aleksandri tänava ehitus katki (3) Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse Jäätmejaamad on hädas laiskade prügitoojatega Linnamüüri pikim säilinud osa ootab ilusa lisa tulekut Endine Kolhoznaja uulits ei ilmuta allaandmise märke Potipõllumeestel lõpeb esimene viisaastak Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tavatu lasterühm meelitas ameeriklannad Tartusse

3 min lugemist
Kara Brown (vasakul) ja Anna Witkin sõitsid Lõuna-Carolina ülikoolist Eestisse, et vaadelda siinsetes lasteaedades kahesuunalise keeleõppega rühmade tööd. Läinud nädalal külastasid ameeriklannad Tartu Mõmmiku lasteaeda (pildil), sel nädalal tutvuvad nad Pärnu Tralli lasteaia tööga. FOTO: Kristjan Teedema

Miks peaks eesti emakeelega pere panema oma lapse lasteaiarühma, kus osa päevast käib kogu tegevus vene keeles? Selline valik pole üllatav ainult eestlastele, vaid see tõi Eestisse ka kaks ameeriklannat Lõuna-Carolina ülikoolist.

Tellijale Tellijale

Lõuna-Carolina ülikooli dotsent Kara Brown on olnud Eestiga seotud juba paarkümmend aastat. Ta on siin õppinud eesti keelt, uurinud eesti keele õpetamist vene koolides ning jõudnud juhuse tahtel oma doktoritöö tegemisega ka Võrumaa koolidesse ja lasteaedadesse uurima võru keele õpetamist.

Aasta tagasi luges ta aga artiklit sellest, et Tartus Mõmmiku lasteaias avatakse tandemrühm, milles pooled lapsed on eesti, pooled vene emakeelega. Ta kirjutas lasteaia direktorile Valentina Kalvikule oma soovist tulla Särakarude tandemrühma vaatlema, sai selleks ülikoolist stipendiumi ning võttis kaasa Lõuna-Carolina ülikoolis õppiva rahvusvaheliste uuringute kolmanda kursuse üliõpilase Anna Witkini.

16.05.2016 18.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto