Sisukord
Kultuur
Postimees
18.05.2016
Eesti 120 miljoni tehing, aga kaks vastutajat (2) Betoontee valmib meeter minutis Toobal sunniti lahkuma Palju õnne Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Maanteeamet väntsutab invasõiduki ostjat (18) Tagakülg Padar: lisalaeva kulud katku Poola laevatehas 150 aasta juubelipidu ootab ideid Majandus Rahahädas Venemaa kaalub maksude tõstmist Majanduse lühiuudised Hiinas läbilöömiseks on vaja kannatlikkust ja kontakte Pettunud peremees pani piimakarja müüki (1) Pensionifondidest on saanud korralikud kasumimasinad (2) Välismaa Keegi ei tea, mis Brexiti järel saab Välismaa lühiuudised Annalena Baerbock: See, et Saksamaa mullu miljon migranti vastu võttis, ei vasta tõele Austria uus kantsler peab paremäärmuslust ohjeldama (1) 15 aastat välismaal elanud britid Brexitil hääletada ei saa AfD liige: Kõik viimase 20 aasta terroristid on olnud moslemid (7) Islamiekspert: sakslaste eelarvamused ei vasta tõele Arvamus Ahto Lobjakas: väikebritanniad. Järelmõtteid Lennart Meri konverentsist (1) Aare Kurist: Panama saladused seaduste valguses (2) Urve Eslas: vihkamise mõnu (27) Postimees 1935. aastal: Boliivia-Paraguai sõda lõpukorral? Sulev Mäeltsemees: haldusreformi eesmärk peaks olema kohaliku omavalitsemise arendamine Juhtkiri: järjekordne parvlaevahäda – mis saab, kes vastutab? Kultuur Kristiina Poska: Armastus ei küsi Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Kangert läheb konkurentidega võrreldes paremaks Võtmeküsimus: kuidas Rock kaitset tugevdab? Isa karm kasvatus tegi Verstappenist sajandi talendi (1) Vennad Roihud: Tõnistete kauaoodatud mantlipärijad Tallinn Betoontee valmib meeter minutis Tarbija Eakas naine jäi moodsate tervisetoodete pakkujatega hätta Tartu Sõnatu mees tikib pilte ja väärib töökohta Linn pakub hea idee eest kasutada suure maatüki (1) Tugiisik annab nõu ja toetab, aga raha pagulasele ei laena (1) Priit Kaasik: esimene mäng tuleb peast visata Helilooja püstitas ausamba Eesti klaverimeistritele Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kristiina Poska: Armastus ei küsi

4 min lugemist

Vapustav! Erakordne! Suurepärane! Meeldejääv! Kristiina Poska on fantastiline! Nii räägivad need valitud, kes said osa reedesest Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontserdist, mida juhatas Kristiina Poska. Karismaatiline maailmakodanikust dirigent on publikumagnet, piletid olid välja müüdud juba mitu nädalat tagasi ja kui aeg-ajalt ikka juhtub, et mõni kuulaja jätab tulemata, siis sel korral ei olnud saalis ühtki vaba kohta. Oma osa oli kindlasti ka repertuaari valikul, sest toimus sarja «Romantika» neljas kontsert, kavas Johannes Brahmsi viiulikontsert ja Anton Bruckneri sümfoonia nr 4 «Romantiline». 

Tellijale

Poska ütles paar päeva varem toimunud ERSO proovis Postimehele, et võimalus olla Eestis laval ja töötada koos eesti muusikutega on tema jaoks väga eriline ja emotsionaalselt ületamatu väärtusega. Need ei olnud tühipaljad sõnad, sest kontsert oli erakordne. Publik aplodeeris püsti seistes paarkümmend minutit ja ei tahtnud kuidagi dirigenti ega orkestrit lavalt päästa. ERSOst kinnitatakse, et ka orkester ise jäi esitusega väga rahule ning tagasiside publikult on äärmiselt positiivne.

Kristiina Poska nimi lendas Eesti laiema avalikkuse ette ilmselgelt seoses uudisega, et Suurbritannias tegutseva maailma suurima klassikalise muusika sündmuste andmebaasi Bachtrack avaldatud 2015. aasta statistika ülevaate põhjal on Poska kõige hõivatum naisdirigent. Arusaadav, et temast varem väga palju juttu ei ole olnud, sest lahkus ta ju Eestist kaksteist aastat tagasi ning on siinseil lavadel harv külaline. Estonia kontserdisaalis oli ta dirigendipuldis esimest korda alles kaks aastat tagasi Tallinna Kammerorkestri ees.

17.05.2016 19.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto