Sisukord
Välismaa
Postimees
18.05.2016
Eesti 120 miljoni tehing, aga kaks vastutajat (2) Betoontee valmib meeter minutis Toobal sunniti lahkuma Palju õnne Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Maanteeamet väntsutab invasõiduki ostjat (18) Tagakülg Padar: lisalaeva kulud katku Poola laevatehas 150 aasta juubelipidu ootab ideid Majandus Rahahädas Venemaa kaalub maksude tõstmist Majanduse lühiuudised Hiinas läbilöömiseks on vaja kannatlikkust ja kontakte Pettunud peremees pani piimakarja müüki (1) Pensionifondidest on saanud korralikud kasumimasinad (2) Välismaa Keegi ei tea, mis Brexiti järel saab Välismaa lühiuudised Annalena Baerbock: See, et Saksamaa mullu miljon migranti vastu võttis, ei vasta tõele Austria uus kantsler peab paremäärmuslust ohjeldama (1) 15 aastat välismaal elanud britid Brexitil hääletada ei saa AfD liige: Kõik viimase 20 aasta terroristid on olnud moslemid (7) Islamiekspert: sakslaste eelarvamused ei vasta tõele Arvamus Ahto Lobjakas: väikebritanniad. Järelmõtteid Lennart Meri konverentsist (1) Aare Kurist: Panama saladused seaduste valguses (2) Urve Eslas: vihkamise mõnu (27) Postimees 1935. aastal: Boliivia-Paraguai sõda lõpukorral? Sulev Mäeltsemees: haldusreformi eesmärk peaks olema kohaliku omavalitsemise arendamine Juhtkiri: järjekordne parvlaevahäda – mis saab, kes vastutab? Kultuur Kristiina Poska: Armastus ei küsi Sport Spordi lühiuudised Kirsipuu: Kangert läheb konkurentidega võrreldes paremaks Võtmeküsimus: kuidas Rock kaitset tugevdab? Isa karm kasvatus tegi Verstappenist sajandi talendi (1) Vennad Roihud: Tõnistete kauaoodatud mantlipärijad Tallinn Betoontee valmib meeter minutis Tarbija Eakas naine jäi moodsate tervisetoodete pakkujatega hätta Tartu Sõnatu mees tikib pilte ja väärib töökohta Linn pakub hea idee eest kasutada suure maatüki (1) Tugiisik annab nõu ja toetab, aga raha pagulasele ei laena (1) Priit Kaasik: esimene mäng tuleb peast visata Helilooja püstitas ausamba Eesti klaverimeistritele Meelelahutus Koomiks Sudoku

15 aastat välismaal elanud britid Brexitil hääletada ei saa

1 min lugemist
FOTO: SCANPIX

23. juuni referendumil hääletada soovivad Briti kodanikud peavad olema viimase 15 aasta jooksul kuulunud Briti valijaregistrisse. See tähendab, et oma häält Ühendkuningriigi Euroopa Liitu jäämise poolt või vastu ei saa anda Briti kodanikud, kes on elanud välismaal viimased 15 aastat ja kauem.

Tellijale Tellijale

Briti kodanikke, kes elavad välismaal ja on seetõttu kaotanud valimisõiguse, on arvatavalt umbes 800 000. Neist paljudele tuli see uudis üllatusena, osa neist on nimetanud referendumil osalemise keeldu ebademokraatlikuks ja pöördunud isegi kohtusse.

Välismaal elavate Briti kodanike hinnangul on niisugune olukord eriliselt ebaõiglane, kuna Brexiti tulemus mõjutab kõige rohkem just neid. 

17.05.2016 19.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto