Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.05.2016
Eesti Kunksmoori lugu osutus päevakajaliseks maailma teises otsas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tagakülg Dilbert Rõivas: liitlaste kohaloleku tagamisse on vaja investeerida Ülikooli vilistlasi tuli kokku poolteist tuhat (2) Eesti lühiuudised Nelja lapse pisarad (3) Maijooksul lippas üle 13 000 naise Sillamäel hukkusid tulekahjus ema ja tütar Tartu Ülikooli vilistlased vastavad otsekohestele pärimistele Majandus Majanduse lühiuudised Harilikust töökuulutusest jääb töötajate leidmisel väheks Majandusteadlane: majanduskriis ei ole ennustamatu nagu välgulöök (10) Diktaatorlik suhtumine ettevõtjate seas väheneb (1) Kuidas saada oma pensionifondi valitsejaks? Välismaa Austria presidendiks pürgijad jäid ootamatult viiki Karistaja lubab probleemid minema pühkida Türgi sai uue, Erdoğani lähedasest liitlasest peaministri Välismaa lühiuudised Isegi Venemaa suurrahvas tatarlased peavad võitlema oma keele nimel (9) Arvamus Tiina Kaukvere: kes hammustas Tsahknat? (21) Daniel Pipes: Saudi lahendus (1) Janne Andresoo: Rahvusraamatukogu teenib teadust Päeva karikatuur Postimees 1997. aastal: lühis uksekellas tekitas suurt ärevust Olev Remsu: üherahvuseline riik on teostatav vaid etnilise puhastusega (45) Juhtkiri: Ida-Virumaa vajab tulevikuvisiooni (1) Kultuur «Libahunt» võeti Siberis vaimustusega vastu Baltoscandalil lavastused muttide elust ja natsiüliinimestest Jamie Lannister sureks meelsasti vanadusse, kui lastaks Sophie Turner leiab, et «Troonide mäng» on feministlik Emilia Clarke hoiatab telerite plahvatamise eest Maisie Williams eelistab selfile jutuajamist Alguses oli raamat (1) Sport Meeke noppis elu teise võidu Pronksimeeskonna ehitus algab otsast Spordi lühiuudised Lindpere abi, füüsiline üleolek ja nüüd ka karikavõit Võrkpalli kevadine õitseng: rahvusnaiskond võitis EM-valikturniiri alagrupi Treener rekordi visanud õpilasest: Liina Laasma leidis Liina Laasma Jalgpallimaailma teine suur saladus saab avalikuks EM selja taga, Rio olümpiakohad endiselt lahtised Tarbija Täiskasvanute tõukeratta leiab nii vanur kui trikitaja Hea tõukeratta tunneb ära paarist detailist Tartu Suurem osa vilistlasi jäi tulemata Juhtkiri: millist Tartut me tahame (1) Tartu Ülikooli vilistlased vastavad otsekohestele pärimistele Maapõu andis välja kolm aaret korraga Tervisekeskus Elvasse. Kellele ja milleks? Tartu kavandab mitut uut silda ning hulgaliselt jalgrattateid (4) Kõmulehe tegu käis naljaga pooleks Priit Kaasik Rocki võimalustest: pessimismiks pole veel põhjust Jalakäijad peavad seiklema põllul või maanteel (2) Uus mets sirgub terve inimpõlve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1997. aastal: lühis uksekellas tekitas suurt ärevust

1 min lugemist
Uksekell. FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Neljapäeva öösel sai politsei appikutse Alasi tänavalt, kus ühe paneelmaja neljanda korruse korteri ukse taga antavat pidevalt kella. Hirmunud pererahva küsimusele, kes ukse taga on, keegi aga ei vastanud. Hiljem selgus, et ärevuse põhjustajaks oli vihmavee tagajärjel uksekellas tekkinud lühis.

«Ma pidin infarkti saama, pool tundi uksekell muudkui helises ja helises,» kurtis pereema Karin Hausenberg korteriuksel ajakirjanikke edasi paludes.

Karin Hausenbergi sõnul hakkas uksekell helisema veerand kolme ajal. «Mul mees pidi sõidust tulema, vaatasin aknast välja, et huvitav, autot ei ole, keegi aga ukse tagant ei vastanud ka, kedagi ei paistnud,» kirjeldas ta juhtunut.

Öise kellahelina peale ärkas kogu pere üles, esialgu ei olnud ärevus kuigi suur. Kuid kui viie minuti pärast uksekell taas helisema hakkas, oli meeleolu teine.

«Küsime kes on, keegi aga ei vasta. Ust lahti ka teha ei julgenud, küllalt on olnud juhtumeid, kui on tuldud ja inimesi vannituppa kinni pandud,» rääkis Karin Hausenberg.

Tema sõnul helises uksekell vaheaegadega veel 15-20 minutit ning siis otsustati politseisse helistada, et tülitajatest vabaneda. Politsei ei leidnud kedagi.

«Siis hakkasime vaatama ja poiss ütles, et vihmavesi tilgub kellanupu peale. Oli tekkinud lühis ja siit ka helin,» selgitas Karin.

23.5.1997

Seotud lood
    21.05.2016 24.05.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto