Sisukord
Sport
Postimees
19.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised «Unditund», film legendaarsest Mati Undist Postimehe kinos Lendorava elupaikade laiendamine pahandab põlevkivikaevandusi Part tegi Türil pesa lilleamplisse Kas Savisaar hakkab abilinnapeadega arveid õiendama? Mis saab erakoolidest alates 2020. aastast? Pööningult leitud filmirullidele oli talletatud ooper Leedo: poliitilise toetuse hind oli neli miljonit (1) Holsmeri advokaat eksitab avalikkust Kiil ei näe laevaehituse venimises endal süüd Holsmer lükkab vastutuse laevalepingu sisu eest juhatusele (2) Horoskoop Bussijuhid nõudsid üle Eesti palka juurde Male Väiksed linnaerakoolid tõmbavad rihma pingule Majandus LHV aktsiaid märkis üle 5000 investori Mobiilside ajalugu Eestis – SMSiga Coca-Colast Mobiil-IDni Euroopa Komisjon soovitab vähendada soolist palgalõhet Veerandsada aastat tagasi jõudis Eestisse mobiilside majanduse lühiuudised Veerandsada aastat tagasi jõudsid Eestisse mobiilside ja kohvertelefonid Välismaa Intsest, Putin ja usk ehk kuidas Venemaa eurooplasi mõjutab (1) Vene võimud tahavad internetti ohjeldada, aga ei tea, kuidas Koduvägivallavastane konventsioon sai mutta tampimisest hoolimata Läti ministri allkirja Välismaa lühiuudised Elu Sirtes: tõmbad sigaretti, saad piitsa (1) Arvamus Jaan Tooming: inimese elu vaevad ja rõõmud Martin Kukk: seadusemuudatus lõpetaks pardijahi, mis alati kohalike valimiste eel toimub (8) Rein Veidemann: kes aias, kes aias... Päeva karikatuur Maarja Vaino: kas elu väärtus kahaneb? (7) Postimees 1993. aastal: naftavarguses süüdistatuna antakse kohtu alla kolm meest Juhtkiri: erakooli eelised ei tohi tulla maksumaksja arvelt (4) Andres Ammas: riigikogulased ei vaja kahte tooli (2) Kultuur Kunstist intelligentsete masinate ajastul «Unditund», film legendaarsest Mati Undist Postimehe kinos Pööningult leitud filmirullidele oli talletatud ooper Sport Spordi lühiuudised Rock tõi finaali pinge, kuid Kalev pääses siiski Jäähoki MM: noor staar, treeneri talisman ja üllatused USA võimud sekkuvad Venemaa dopingusaagasse Rahvusnaiskonna uus tulemine Kolm rasket kuud ookeani taga lennutasid Kivioja Riosse Tallinn Kas Savisaar hakkab abilinnapeadega arveid õiendama? Tarbija Sirelite lummuses Katse: päike kodukeemia asemel AK Kunstist intelligentsete masinate ajastul Tartu Indiefest korraldab sõbraliku muusikapeo Smartovkade vastu on tunda elavat huvi (3) Abituriendid sõuavad omatehtud parvega lõpupeole Eakas mees peab kiirabi hoolimatuks – arstid selgitavad (5) Timo Reinthal: perevägivald ei tohi jätta ükskõikseks Päevapiltnik tegi taludes kunstpilte Kristo Põllu: poole miljardi eeskõneleja Matkajad pedaalivad kokku Põltsamaale Nemad keedavadki muudkui uusi suppe kokku Salvesti omanik Veljo Ipits: alguses oli sihiks kasum, nüüd on tehasest saanud südameasi Toome ja Tervise salatil on autor ning variautor Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA võimud sekkuvad Venemaa dopingusaagasse

1 min lugemist
Doping FOTO: SCANPIX

DOPING. Venemaad tabanud dopingusaagal ei paista otsa ega äärt. Alles juunis selgub, kas meie idanaabrite kergejõustikukoondis lubatakse Rio olümpiale, iga päev tuleb aga avalikkuse ette uusi keelatud ainetega patustajaid. Nüüd tegi omapärase käigu USA prokuratuur, mis otsustas ise hakata uurima Venemaal toimuvat. 

Tellijale Tellijale

New York Times tõi avalikkuse ette info, et USA kavatseb välja selgitada, millist kasu on dopingust saanud Venemaa spordiametnikud ja sportlased ning millisel moel on asjaga seotud organiseeriud kuritegevus. USA prokuratuuri Brooklyni osakonna kõneisik ei kinnitanud ega lükanud ajalehes ilmunud artiklit ümber.

Väidetavalt on USA kõige enam huvitatud dopinguga kaasnevatest altkäemaksude andmisest, mis võivad ulatuda ka nende riigi territooriumile. USA kohtusüsteem lubab uurida ka välismaal toimuvaid kelmusi, kui neil on Ühendriikidega mingisugune seos, selgitas Reuters.

Maailma Antidopinguorganisatsioon (WADA) tõi novembris avalikkuse ette raporti, millest selgus, et Vene riik on rahastanud sealset dopingusüsteemi. Lisaks on viimasel ajal ilmunud artikleid, mis vihjavad suurele dopingupettusele 2014. aasta Sotši olümpiamängude ajal.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach kinnitas, et kui Sotšiga seotud kuulujuttudel peaks alust olema, siis ootavad venelasi väga karmid sanktsioonid.

Moskva dopingulabori endine juht Grigori Rodtšenkov rääkis eelmisel nädalal New York Timesile, et venelased tarvitasid Sotšis kolmest dopinguainest koosnevat kokteili, mida manustati koos likööriga. Lisaks vahetati sportlaste uriiniproove puhaste proovide vastu. 

Bach oli eile BBCga rääkides marus: «Kui need jutud tõeks osutuvad, siis võivad venelasi oodata eluaegsed võistluskeelud või rahalised karistused. Sarnaselt kergejõustikuga karistatakse tervet spordiala.» Sotši olümpial võitis Venemaa 33 medalit, millest 13 olid kuldsed.

18.05.2016 20.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto