Sisukord
Kultuur
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kunstist intelligentsete masinate ajastul

8 min lugemist
Katja Novitskova Marssi okupeerimas. Ta räägib, et pole olemas mingit küber-põlvkonda. "Olen väga inimlik. Eskapist, aga inimlik." FOTO: China Hopson

Intervjuuks valmistudes printisin küsimused välja. Üks küsimustest oli jäänud juhuslikule lisalehele. Printerist lehti võttes avastasin, et seda küsimust pole. Hea küll, las ta olla, mõtlesin. Järgmisel päeval tuleb kolleeg, käes valge paberileht, ülal väikeses kirjas küsimus, millal maailma lõpp tuleb, ja räägib, et leidis sellise asja, et müsteerium, salapärane šiffer. Tunnistan omaks. Tundus õige seda Novitskovalt, kelle kunst tegeleb sünteetiliste maailmadega, sünteetilise mõttega, seda küsida. Jäi siiski küsimata.

Tellijale

Temast räägitakse üha rohkem. Möödunud aasta lõpus pajatas uudismeedia, et Katja Novitskova osaleb New Yorgis Momas grupinäitusel, mis on juba suur asi ühe kunstniku CVsse. Mõne nädala eest selgus, et tema ja kuraator Kati Ilvese projekt on valitud esindama Eestit järgmisel aastal toimuval Veneetsia biennaalil. Ka valmistub ta kohe-kohe esinema mainekal Berliini biennaalil. Novitskova aktiveerumismuster töötab täie hooga.

Ta elab ja töötab Amsterdamis, loob installatsioone, mille inspiratsiooniks ja algallikaks on visuaalid internetist. Tema loomingut seostatakse sellise kõlava nimega nagu internetijärgne kunst. Me küsime, mis see on. Katja Novitskova toimetab tulevikus. Me küsime, kus see on.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto