Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (7) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (8) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (2) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (2) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (10) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (2) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Väiksed linnaerakoolid tõmbavad rihma pingule

4 min lugemist
Keila waldorfkooli Läte juht Anne-Lii Kerge. FOTO: Liis Treimann

Suurem osa erakoole peab uuest aastast oma tegevuskulud poole võrra kokku tõmbama või märgatavalt õppemaksu tõstma, kuid koole sulgema ei hakata.

Tellijale

Lastekaitsepäeval, 1. juunil lähevad pärast pooleaastast tulist vaidlust riigikogus lõpuks teisele lugemisele seadusemuudatused erakoolide rahastamise asjus. Kompromissina leppis valitsus ja ka riigikogu kultuurikomisjon kokku, et riik jätkab erakoolide tegevuskulude eest tasumist veel kolm aastat, kuid väiksemas mahus kui seni. Mida see muudatus endaga erakoolidele kaasa toob?

Keila Waldkorfi kooli Läte poole miljoni eurosest eelarvest jääb järgmisel õppeaastal puudu 30 000 eurot. «Me peaks selle katmiseks tõstma õppemaksu 20 protsenti ehk siis seniselt 80 eurolt kuus 96 eurole, aga meil on paljudel lastel õppemaksu soodustus,» rääkis Lätte direktor Anne-Lii Kerge valitsuses ja riigikogu kultuurikomisjonis erakoolide edasise tegevuskulude tasumise suhtes kokku lepitud kompromissi tulemi kohta.

Keila Waldorfi kool kasvab sügiseks täismõõdus põhikooliks ehk tuleval kevadel lõpetab selle kooli esimene põhikooli lend. Sügisest on koolis 150 õpilast.

Kui praegu ja kuni 1. jaanuarini tuleval aastal saab oma jõududega remonditud endises Keila parteimajas tegutsev erakool 87 eurot õpilase kohta kuus riigilt tegevustoetust, siis uuest aastast langeb see 63 euro peale. See on 75 protsenti Keila linnas munitsipaalkoolidele arvestatud tegevuskulust, mis on 85 eurot õpilase kohta.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto