Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised «Unditund», film legendaarsest Mati Undist Postimehe kinos Lendorava elupaikade laiendamine pahandab põlevkivikaevandusi Part tegi Türil pesa lilleamplisse Kas Savisaar hakkab abilinnapeadega arveid õiendama? Mis saab erakoolidest alates 2020. aastast? Pööningult leitud filmirullidele oli talletatud ooper Leedo: poliitilise toetuse hind oli neli miljonit (1) Holsmeri advokaat eksitab avalikkust Kiil ei näe laevaehituse venimises endal süüd Holsmer lükkab vastutuse laevalepingu sisu eest juhatusele (2) Horoskoop Bussijuhid nõudsid üle Eesti palka juurde Male Väiksed linnaerakoolid tõmbavad rihma pingule Majandus LHV aktsiaid märkis üle 5000 investori Mobiilside ajalugu Eestis – SMSiga Coca-Colast Mobiil-IDni Euroopa Komisjon soovitab vähendada soolist palgalõhet Veerandsada aastat tagasi jõudis Eestisse mobiilside majanduse lühiuudised Veerandsada aastat tagasi jõudsid Eestisse mobiilside ja kohvertelefonid Välismaa Intsest, Putin ja usk ehk kuidas Venemaa eurooplasi mõjutab (1) Vene võimud tahavad internetti ohjeldada, aga ei tea, kuidas Koduvägivallavastane konventsioon sai mutta tampimisest hoolimata Läti ministri allkirja Välismaa lühiuudised Elu Sirtes: tõmbad sigaretti, saad piitsa (1) Arvamus Jaan Tooming: inimese elu vaevad ja rõõmud Martin Kukk: seadusemuudatus lõpetaks pardijahi, mis alati kohalike valimiste eel toimub (8) Rein Veidemann: kes aias, kes aias... Päeva karikatuur Maarja Vaino: kas elu väärtus kahaneb? (7) Postimees 1993. aastal: naftavarguses süüdistatuna antakse kohtu alla kolm meest Juhtkiri: erakooli eelised ei tohi tulla maksumaksja arvelt (4) Andres Ammas: riigikogulased ei vaja kahte tooli (2) Kultuur Kunstist intelligentsete masinate ajastul «Unditund», film legendaarsest Mati Undist Postimehe kinos Pööningult leitud filmirullidele oli talletatud ooper Sport Spordi lühiuudised Rock tõi finaali pinge, kuid Kalev pääses siiski Jäähoki MM: noor staar, treeneri talisman ja üllatused USA võimud sekkuvad Venemaa dopingusaagasse Rahvusnaiskonna uus tulemine Kolm rasket kuud ookeani taga lennutasid Kivioja Riosse Tallinn Kas Savisaar hakkab abilinnapeadega arveid õiendama? Tarbija Sirelite lummuses Katse: päike kodukeemia asemel AK Kunstist intelligentsete masinate ajastul Tartu Indiefest korraldab sõbraliku muusikapeo Smartovkade vastu on tunda elavat huvi (3) Abituriendid sõuavad omatehtud parvega lõpupeole Eakas mees peab kiirabi hoolimatuks – arstid selgitavad (5) Timo Reinthal: perevägivald ei tohi jätta ükskõikseks Päevapiltnik tegi taludes kunstpilte Kristo Põllu: poole miljardi eeskõneleja Matkajad pedaalivad kokku Põltsamaale Nemad keedavadki muudkui uusi suppe kokku Salvesti omanik Veljo Ipits: alguses oli sihiks kasum, nüüd on tehasest saanud südameasi Toome ja Tervise salatil on autor ning variautor Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väiksed linnaerakoolid tõmbavad rihma pingule

4 min lugemist
Keila waldorfkooli Läte juht Anne-Lii Kerge. FOTO: Liis Treimann

Suurem osa erakoole peab uuest aastast oma tegevuskulud poole võrra kokku tõmbama või märgatavalt õppemaksu tõstma, kuid koole sulgema ei hakata.

Tellijale Tellijale

Lastekaitsepäeval, 1. juunil lähevad pärast pooleaastast tulist vaidlust riigikogus lõpuks teisele lugemisele seadusemuudatused erakoolide rahastamise asjus. Kompromissina leppis valitsus ja ka riigikogu kultuurikomisjon kokku, et riik jätkab erakoolide tegevuskulude eest tasumist veel kolm aastat, kuid väiksemas mahus kui seni. Mida see muudatus endaga erakoolidele kaasa toob?

Keila Waldkorfi kooli Läte poole miljoni eurosest eelarvest jääb järgmisel õppeaastal puudu 30 000 eurot. «Me peaks selle katmiseks tõstma õppemaksu 20 protsenti ehk siis seniselt 80 eurolt kuus 96 eurole, aga meil on paljudel lastel õppemaksu soodustus,» rääkis Lätte direktor Anne-Lii Kerge valitsuses ja riigikogu kultuurikomisjonis erakoolide edasise tegevuskulude tasumise suhtes kokku lepitud kompromissi tulemi kohta.

Keila Waldorfi kool kasvab sügiseks täismõõdus põhikooliks ehk tuleval kevadel lõpetab selle kooli esimene põhikooli lend. Sügisest on koolis 150 õpilast.

Kui praegu ja kuni 1. jaanuarini tuleval aastal saab oma jõududega remonditud endises Keila parteimajas tegutsev erakool 87 eurot õpilase kohta kuus riigilt tegevustoetust, siis uuest aastast langeb see 63 euro peale. See on 75 protsenti Keila linnas munitsipaalkoolidele arvestatud tegevuskulust, mis on 85 eurot õpilase kohta.

18.05.2016 20.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto