Sisukord
Kultuur
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (12) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rut Bryki võlumaailm

3 min lugemist
Rut Bryk «Puu» (1978-80) FOTO: Ari Karttunen/EMMA

Soome moodsa kunsti muuseumis EMMA avati Soome sõjajärgse kunstimaailma ühe tähtsama kunstniku, tuntud keraamiku ja keraamikakunsti uuendaja Rut Bryki (1916–1999) 100. sünniaastapäevale pühendatud ulatuslik, enam kui 200 teosest koosnev näitus.

Tellijale

Näitus on jätk soome modernse kujutava kunsti ja disaini klassikute loomingut esitlevale sarjale, mille raames on juba toimunud selliste suurnimede nagu Tapio Wirkkala, Birger Kaipiaineni, Lars-Gunnar Nordströmi ja Anitra Lucanderi näitused. Näituse kuraator on Harri Kalha ja patroon Soome Vabariigi presidendi abikaasa Jenni Haukio.

«Võlulaegas» on Soome kunstimaailmas märgilise tähendusega, sest lõhub piire, mida aeg-ajalt kunstiliikide vahele ehitatakse. «Rut oli küll modernne kunstnik, kuid tema töömaterjaliks oli keraamika. Eelarvamusteta materjaliesteetika vastas Soome sõjajärgse ülesehituse ideaalidele. Rut alustas savipoeesia loomisega 1940. aastatel, kuigi polnud keraamikat kunagi õppinud, sest oli hoopis koolitatud graafik. Tema loomingus on silmipimestavat kolorismi, aga ka arhitektuurilisi jooni, volüümi ja pinnastruktuuri dünaamikat, vanemas eas sai temast tõeline valguse skulptor,» rääkis kuraator Kalha intervjuus Postimehele.  

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto