K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Volli Kalm: väärikast ajaloost üksi jääb väheks

Kaspar Koort
, reporter
Volli Kalm: väärikast ajaloost üksi jääb väheks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kuningas Gustav Adolfi asutatud Tartu ülikool on väärikas,384 aastat vana. Rektor Volli Kalm ütleb, et minevikku 
tuleb mäletada, aga ei saa üksnes sinna vaadata.
Kuningas Gustav Adolfi asutatud Tartu ülikool on väärikas,384 aastat vana. Rektor Volli Kalm ütleb, et minevikku tuleb mäletada, aga ei saa üksnes sinna vaadata. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikool korraldab homme oma ajaloo suurima vilistlaste kokkutuleku, kuhu oodatakse kõiki neid, kes on kõrghariduse omandanud alma mater’i valgete sammaste vahel. Rektor Volli Kalm rõhutab, et kuigi kokkutuleku moto on «Möödaläinud ajad», on toredate mälestuste heietamise kõrval sündmus mõeldud pigem tulevikku vaatavana.

Laupäeval kell 12 peate vilistlaspäeva ametlikul avamisel ülikooli aulas kõne. Mis on selle peamine sõnum?

See pole mitte niivõrd ühe konkreetse päeva avamine, vaid pigem tahame algust teha ülikooli ja vilistlaste uue suhtlusstiiliga. Esimene samm ongi selline, kus ülikool pakub ennast vanade sidemete taastajana, kursused saavad kokku – tean, et palju pidusid tuleb linna peal lisaks keskselt organiseerituile – ehk näha on, et see juba toimib. 

Märksõnad
Tagasi üles