Sisukord
Äriuudised
Postimees
20.05.2016
Eesti Vanurid eksivad haiglat otsides ära IRLi toetus kasvas nädalaga kahekordseks (32) Kaljuranna hoolikalt kaalutletud teekond Kadrioru poole (2) esikülg 20.05 Male Mälumäng Dilbert Türil tuuakse lilled 39. korda laadaplatsile Tagakülg Palju õnne Spioneerimises kahtlustatav Mardaleišvili arvati EÜVPst välja Kaitseliit piirab Kiltsi lennuväljal kiirust Reformierakonda on varemgi seostatud kahtlase rahaküsimisega Kapo pidas kinni veel ühe Tallinna Sadama juhi Horoskoop Saared tahavad omavahel köit vedada Tee-ehitus säästab liiklejatele 8,5 miljonit eurot aastas (7) Majandus Kolm ettevõtlikku Pärnu naist lõi loovagentuuri Eesti parimaks valitud juht: mul on viltuminekutes must vöö Majanduse lühiuudised Ida-Virumaa juhid kobavad üürielamuid hinnates pimeduses (3) Maailmapank avas Tallinna Vee hinnavaidluses kraanid Riik võiks Ida-Virumaale üle viia kuni tuhat töökohta (1) Riiklikud üürikorterid võtavad inimestelt olulise sissetuleku (3) Välismaa Lõuna-Jaapani tundmatumad pärlid Prantslaste hinnangul ei pruugi Euroopa lõunapiir olla esmaselt NATO ülesanne Kadunud reisilennuki vrakk leiti Vahemerest Välismaa lühiuudised Teine aplaus Montenegrole Viimaseid lennuõnnetusi EgyptAiri minevik pole plekitu 360-kraadine NATO tähendab Venemaa kõrval ka Liibüaga tegelemist Arvamus Ain Aaviksoo: puuduv raha ja kadunud aeg (1) Henrik Roonemaa: Henry Fordi moment (1) Andres Adamson: erakoolide rahastamise ümber jätkub vassimine (6) Päeva karikatuur Enn Vetemaa: vähihaigete agoonia koht pole suitsupakil (11) Postimees 1910. aastal: meie söögikohtade viletsus Sirje Niitra: ega asi enne parane, kui suitsetajate peale ei hakata imestava pilguga vaatama (8) Juhtkiri: lihtsad keerukad mured Kultuur Suure filmipeo viimased päikeseringid Rut Bryki võlumaailm Sport USA ja Soome murdsid MMil nelja hulka Uue taseme ootus ja kümme tundi tühja tööd Kaks Eesti klubi hakkab mängima Meistrite liigas Djokovici 12. üritus Suusahüppaja uskumatu teekond rattaspordi tippu Sevilla jätkab Euroopa liiga valitsemist Tallinn Saared tahavad omavahel köit vedada Tarbija Lõuna-Jaapani tundmatumad pärlid Tartu Tähtverelased asutavad seltsi Fotod: üks päev Kvartalini Volli Kalm: väärikast ajaloost üksi jääb väheks (1) Ilus pikk sol sõrmedeta pillitüdrukult Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ida-Virumaa juhid kobavad üürielamuid hinnates pimeduses

4 min lugemist
FOTO: Pm

Kuigi Ida-Virumaa on ainuke kolmest katsepiirkonnast, kuhu majandusministeeriumi kinnitusel hakatakse järgmisel aastal plaanima esimesi riiklike üürimajasid, tundub, et seni ei ole keegi küsinud, mida arvavad sellest ideest kohalikud omavalitsusjuhid.

Tellijale Tellijale

«Me oleme seda teemat korra puudutanud. Meie jaoks on kogu see riiklike üürikorterite ehitus segane – turu ta solgib nagunii ära, see on päevselge,» ütles Jõhvi vallavanem Aivar Surva (RE).

Ka on talle arusaamatu riiklike üürielamutega kaasas käiv põhjendus, nagu oleks algatus mõeldud ettevõtluse suurendamiseks ja inimeste jaoks, kes piirkonda tööle tulevad. «Kui on korralikud töökohad, siis suudavad inimesed ise endale hankida kas üürikorteri või päris oma elamise,» nentis Surva.

Jõhvi vallajuhtide hinnangul on märksa suurem probleem see, mis saab sellest elamufondist, mis on 50–60 aastat tagasi ehitatud ja kus elavad valdavas osas pensionärid, kes ei ole suutelised seda ise ära korrastama.

«Miks siin appi ei tulda? Miks peab uusi ehitama ja kellele? Kui me räägime tööjõust, siis oleks ennekõike töökohti vaja,» tõi Jõhvi vallavanem esile peamise probleemi, mis nende piirkonna ettevõtjate ees seisab.

19.05.2016 21.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto