E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik võiks Ida-Virumaale üle viia kuni tuhat töökohta

Siiri Liiva
Riik võiks Ida-Virumaale üle viia kuni tuhat töökohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Justiitsministeeriumi asekantslri ja vanglate osakonna juhi Priit Kama sõnul on ministeerium veendunud, et Ida-Virumaale võiks riik kuni tuhatkond töökohta viia.
Justiitsministeeriumi asekantslri ja vanglate osakonna juhi Priit Kama sõnul on ministeerium veendunud, et Ida-Virumaale võiks riik kuni tuhatkond töökohta viia. Foto: Mihkel Maripuu

Kui 2008. aastal lõi riik Viru vangla loomisega Jõhvi 350 uut töökohta, siis Ida-Viru tegevuskava eesmärke arvestades võiks piirkonda viia veel tuhatkonna riigisektori töökohta, mis võiks järsult suurendada ka vajadust riiklike üürielamute järele.

«Mis puudutab jutuajamisi seoses Ida-Viru tegevuskavaga, mis ka Ida-Viru maavalitsuses on toimunud, siis ma olen silmas pidanud seda, et tervikuna üldse riigiasutuste ja avaliku sektori töökohtade Ida-Virumaale toomisel oleks neist palju abi,» rääkis justiitsministeeriumi vanglate valdkonna asekantsler Priit Kama.

Justiitsministeeriumi ettepanekute järgi võiks Ida-Virumaale kui regionaalpoliitika seisukohalt prioriteetsesse piirkonda üle viia näiteks tuhatkond töökohta riigisektori  valitsemisalade ja riigi äriühingute peale kokku ja see võiks tugevalt mõjutada ka nõudlust üüripindade järele.

Märksõnad
Tagasi üles