E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1936. aastal: Tallinna ja Varssavi lennuliini avamine

Postimees
Postimees 1936. aastal: Tallinna ja Varssavi lennuliini avamine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lockheed’i mudel Electra
Lockheed’i mudel Electra Foto: Wikipedia.org

Eile kell ½ 12 toimus Tallinnas Lasnamäe aerodroomil Poola lennuliinide pidulik avamine ühes uue ja moodsa reisilennuki «Lockheed-Elektra» demonstreerimisega.

Alates eilsest päevast hakkab Tallinna ja Varssavi vahel Loti lennuliin ühendust pidama. Pidulik avamine toimus suure hulga kutsutud külaliste juuresolekul teedeminister Sternbekiga eesotsas. Avamisest osavõtjaile korraldati lühike tutvumislend üle Tallinna linna.

21.05.1936

P.S. Tallinnast lennati toona Varssavisse vahemaandumistega Riias ja Vilniuses. Kümme reisijat mahutav Lockheed’i mudel Electra oli tõepoolest moodne – esimene lend oli toimunud kõigest kaks aastat varem. Selle mudeliga üritas 1937. aastal naispiloot Amelia Earhart (1897-1937) ümbermaailmareisi, ent kahjuks hukkus ta enne sihile jõudmist. Poola lennufirma LOT kasutas 1936-1939 kokku kümmet Electrat. Lennuk oli 11,8 m pikk, tiibade siruulatus 16,8 m, maksimaalne kiirus oli 325 km/h ja lennuulatus 1150 km. (toim)

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles