K, 29.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soini ja Wallström kutsuti eripartneritena Mogherini kõrvale

Postimees
Soini ja Wallström kutsuti eripartneritena Mogherini kõrvale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Soome välisminister Timo Soini ja tema Islandi kolleeg Lilja Alfredsdottir eile NATO peakorteris.
Soome välisminister Timo Soini ja tema Islandi kolleeg Lilja Alfredsdottir eile NATO peakorteris. Foto: Virginia Mayo/AP/Scanpix

Eilsele NATO ja ELi koostöö arutelule kaasas allianss lisaks kõrgele välisesindajale Federica Mogherinile ka mõlema oma Euroopa lemmikpartneri, Soome ja Rootsi välisministrid Timo Soini ja Margot Wallströmi.

Kuigi liikmeks kumbki riik praeguse seisuga ei pürgi, on need kaks Põhjala riiki ilmselgelt kõige NATO-lembesemad mitteliikmed ELis. Mõlemad panustasid nii sõdurite kui ka abirahasummade poolest soliidses mahus Afganistani, mõlemad paluti 2014. aasta sügisel Walesi tippkohtumisel NATO eripartneriks.

Eesti suursaadiku NATO juures Lauri Lepiku sõnul väärib tähelepanu vastselt valminud raport Läänemere julgeolekuolukorra kohta, mille allianss tegigi 28 + 2 formaadis koos Soome ja Rootsiga.

Märksõnad
Tagasi üles