Sisukord
Arvamus
Postimees
23.05.2016
Eesti Kunksmoori lugu osutus päevakajaliseks maailma teises otsas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tagakülg Dilbert Rõivas: liitlaste kohaloleku tagamisse on vaja investeerida Ülikooli vilistlasi tuli kokku poolteist tuhat (2) Eesti lühiuudised Nelja lapse pisarad (3) Maijooksul lippas üle 13 000 naise Sillamäel hukkusid tulekahjus ema ja tütar Tartu Ülikooli vilistlased vastavad otsekohestele pärimistele Majandus Majanduse lühiuudised Harilikust töökuulutusest jääb töötajate leidmisel väheks Majandusteadlane: majanduskriis ei ole ennustamatu nagu välgulöök (10) Diktaatorlik suhtumine ettevõtjate seas väheneb (1) Kuidas saada oma pensionifondi valitsejaks? Välismaa Austria presidendiks pürgijad jäid ootamatult viiki Karistaja lubab probleemid minema pühkida Türgi sai uue, Erdoğani lähedasest liitlasest peaministri Välismaa lühiuudised Isegi Venemaa suurrahvas tatarlased peavad võitlema oma keele nimel (9) Arvamus Tiina Kaukvere: kes hammustas Tsahknat? (22) Daniel Pipes: Saudi lahendus (1) Janne Andresoo: Rahvusraamatukogu teenib teadust Päeva karikatuur Postimees 1997. aastal: lühis uksekellas tekitas suurt ärevust Olev Remsu: üherahvuseline riik on teostatav vaid etnilise puhastusega (45) Juhtkiri: Ida-Virumaa vajab tulevikuvisiooni (1) Kultuur «Libahunt» võeti Siberis vaimustusega vastu Baltoscandalil lavastused muttide elust ja natsiüliinimestest Jamie Lannister sureks meelsasti vanadusse, kui lastaks Sophie Turner leiab, et «Troonide mäng» on feministlik Emilia Clarke hoiatab telerite plahvatamise eest Maisie Williams eelistab selfile jutuajamist Alguses oli raamat (1) Sport Meeke noppis elu teise võidu Pronksimeeskonna ehitus algab otsast Spordi lühiuudised Lindpere abi, füüsiline üleolek ja nüüd ka karikavõit Võrkpalli kevadine õitseng: rahvusnaiskond võitis EM-valikturniiri alagrupi Treener rekordi visanud õpilasest: Liina Laasma leidis Liina Laasma Jalgpallimaailma teine suur saladus saab avalikuks EM selja taga, Rio olümpiakohad endiselt lahtised Tarbija Täiskasvanute tõukeratta leiab nii vanur kui trikitaja Hea tõukeratta tunneb ära paarist detailist Tartu Suurem osa vilistlasi jäi tulemata Juhtkiri: millist Tartut me tahame (1) Tartu Ülikooli vilistlased vastavad otsekohestele pärimistele Maapõu andis välja kolm aaret korraga Tervisekeskus Elvasse. Kellele ja milleks? Tartu kavandab mitut uut silda ning hulgaliselt jalgrattateid (4) Kõmulehe tegu käis naljaga pooleks Priit Kaasik Rocki võimalustest: pessimismiks pole veel põhjust Jalakäijad peavad seiklema põllul või maanteel (2) Uus mets sirgub terve inimpõlve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Majandusteadlane: majanduskriis ei ole ennustamatu nagu välgulöök

2 min lugemist
Chicago ülikooli emeriitprofessor Robert Aliber pidas reedel EBS-is avaliku loengu maailma majanduskriiside teemal. FOTO: Liis Treimann

Islandi 2008. aasta majanduskriisi ennustanud majandusteadlane Robert Aliber arvab, et järgmised riigid, mis peaksid majanduskriisiks valmis olema, on Brasiilia ja Kreeka. Välistatud ei ole ka ei Ameerika Ühendriigid ega Hiina.

Tellijale Tellijale

«Ükski majanduskriis ei ole nagu maavärin, tornaado või välgulöök, mida ei ole võimalik ennustada – neid on võimalik ette näha,» sõnas reedel EBSis avaliku loengu andnud 86-aastane Chicago ülikooli emeriitprofessor Robert Aliber, keda muuhulgas on nimetatud viimase 40 aasta mainekaimaks majandusteadlaseks maailmas.

2008. aasta Islandi majanduskriisi ennustanud Aliberi sõnul tuleks vaadata, mis iseloomustas nende riikide majandust, mida on viimase 35 kuni 40 aasta jooksul räsinud kriisid. «Kui jätta Jaapan välja, siis on kõigis nendes riikides enne majanduskriisi olnud kiire kasvuperiood – buumiaeg,» märkis Aliber, kirjeldades 1982., 1997., 2002. ja 2008. aasta majanduskriiside ühisosa ning viidates ennekõike kinnisvarahindadele.

21.05.2016 24.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto